reklama

Modlitwy na różne okazje

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Data wydania: 2017 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788377978283
Liczba stron: 48
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Ocena: 6 (1 głosów)

Modlitwa to tak naprawdę rozmowa z Panem Bogiem więc nie zawsze musimy mówić gotowe formułki z książeczek do nabożeństwa, a tak naprawdę szczerze z nim porozmawiać i to możemy przekazać naszemu dziecku. Pierwszej modlitwy, jakiej uczymy nasze dziecko, jest najczęściej ta do aniołka, żeby ich pilnował i nad nimi czuwał, jest to krótka modlitwa i idealnie nadaje się przed snem, ale są też takie mniej znane, które odmawia się tylko na specjalne okazje.
Książeczka o modlitwach na różne okazje zawiera krótkie formułki idealne dla dzieci, które mogą je zmówić, kiedy przydarzy się taka okazja na przykład karnawał, zachód słońca, a nawet nastanie nowej pory roku. Jest to miła odmiana od tych trzech najbardziej znanych modlitw, bo te są oryginalne i mało kto je zna, a dzieci często lubią robić na przekór, więc pewnie takie rozmowy z Panem Bogiem spodobają się im bardziej.
Książeczka ma mały format i jest leciutka, idealnie nadaje się na prezent, bo mamy na pierwszej stronie ramkę do wpisania od kogo dla kogo ona jest, więc będzie to fajny pomysł na podarunek z okazji urodzin, chrztu lub nawet bez specjalnej okazji, bo fajnie jakby taki egzemplarz znalazł się w biblioteczce każdego młodego człowieka. Modlitw jest naprawdę sporo, ale są one króciutkie, po kilku razach wpadają w ucho tak, że zna się je już na pamięć, a pod każdą mamy łatwe zadanie do wykonania takie jak taniec, spacer lub rysunek więc jednocześnie dzieci zaangażowane są do jakiegoś działania.
Ja nie spodziewałam się, że istnieje tak piękna książeczka z modlitwami, ona jest bardzo kolorowa i przyjazna dzieciom, które mają duży wybór i mogą wybrać, którą dzisiaj chcą przeczytać i za kogo się pomodlić. Plusem też jest to, że książeczka jest mała i ma twardą oprawę, możemy ją wszędzie ze sobą zabrać i nie mamy obaw, że dziecko zaraz ją pognie lub pobrudzi.
Cieszę się, że są takie publikacje, które pomagają już małym dzieciom zrozumieć tajemnice wiary, poznać świętych i nauczyć się modlitw, dzięki temu rodzice mają ułatwioną sprawę, bo tak naprawdę nie jest to takie proste.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Modlitwy na różne okazje

Kup książkę Modlitwy na różne okazje

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy