Mój przyjaciel Stefan

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2017-04-03
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7776-115-1
Liczba stron: 28
Ilustracje: Eva Lindström
Dodał/a opinię: Anna Globisz

Ocena: 0 (0 głosów)

Mój przyjaciel Stefan to opowieść o tytułowej sowie. Jego historię opowiada dziewczynka, która najpierw zobaczyła go w telewizyjnym programie, później zaś spotkała przed sklepem, gdzie rozerwała mu się torba i gdzie pomogła mu ona pozbierać rozsypane rzeczy, inicjując tym samym znajomość.

Dowiadujemy się, że puszczyk próbuje odnaleźć swoje miejsce w mieście, co okazuje się sprawą wcale nie łatwą. Sprzedając swój dom rodzinny i przenosząc się z południa kraju, wcale nie sądził, że zadomowienie się w nowym miejscu może przysporzyć tyle trudności. Najpierw próbował swoich sił w telewizji, gdzie pracował jako sowa właśnie. Później wiercił dziury pod sklepowe półki, to jednak skończyło się wypadkiem i zwolnieniem. Po tym doświadczeniu Stefan postanowił zmienić swoje życie i otworzyć własny biznes – szkołę latania. Tym oraz innym perypetiom przygląda się dziewczynka, kibicując sowie na każdym kroku i śledząc jej poczynania z dziecięcą ciekawością.

Ich śladami ruszyć ma młody czytelnik, dla którego niczym dziwnym nie powinno się wydawać obserwowanie spersonifikowanej sowy, próbującej swoich sił w ludzkim świecie.  Wrażenie swojskości potęgować mają także ilustracje, przypominające kreskę dziecka – specyficzna fryzura głównej bohaterki, typowy dla najmłodszych zarys liczb, próby dokładnego odzwierciedlenia rzeczywistości i dbałość o szczegóły bardzo dobrze wpisują się w świat dziecięcy, w którym czytelnik, dla którego oka przeznaczona jest książka, doskonale się odnajdzie.

I bawić powinien się przednio.

Eva Lindström to autorka znana już w Polsce dzięki książce Mats i Roj. Ktoś się wprowadza. O ile tamta jednak dedykowana była dzieciom nieco starszym, jej najnowsza wydana u nas powiastka przeznaczona jest dla małego czytelnika powyżej 3 roku życia. 

 

Kup książkę Mój przyjaciel Stefan

REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Mój przyjaciel Stefan
Inne książki autora
Mats i Roj. Ktoś się wprowadza
Eva Lindström0
Okładka ksiązki - Mats i Roj. Ktoś się wprowadza

Roj mieszka z mamą i tatą. Pewnego dnia do domu obok wprowadza się Mats z mamą i młodszą siostrą. Mats i Roj zostają kolegami i razem zastanawiają się...

Chcemy nasze czapki!
Eva Lindström0
Okładka ksiązki - Chcemy nasze czapki!

Wszyscy poszli do domu. Oprócz nas. Nie dawaliśmy za wygraną. Za żadne skarby nie zamierzaliśmy wyjść. Chcieliśmy z powrotem nasze czapki. Oto...