Mój Wielki Tydzień

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2018-02-12
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7502-597-2
Liczba stron: 72
Dodał/a opinię: Ida

Ocena: 6 (1 głosów)

Ta mała w formie książeczka jest niezwykle wartościową pozycją i nie ma tutaj większego znaczenia, czy przeczytamy ją przed Wielkim Tygodniem, w trakcie jego trwania, czy już zupełnie po świętach. Treść, którą poznamy dotyczy wprawdzie konkretnych dni w roku, ale przekaz, jaki nam niesie, aktualny jest w każdym dniu naszego życia. Zatem nie warto czekać na kolejne święta, warto do niej zajrzeć, jeśli tylko znajdzie się w pobliżu nas.

Mówimy oczywiście o publikacji przeznaczonej docelowo dla dzieci, dodam, że raczej w wieku szkolnym, bo zarówno sposób opowiadania, jak i długość tekstów, może te młodsze przerosnąć.
Rozdziały podzielone oczywiście według dni Wielkiego Tygodnia. Rozpoczynamy od Niedzieli Palmowej, przechodzimy przez Triduum Paschalne i docieramy aż do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

ażdy z rozdziałów ma swój podtytuł, istotny dla przekazu, który nam niesie. I tak na przykład, kiedy czytamy o wydarzeniach z Wielkiego Poniedziałku, dowiadujemy się, jak ważna w życiu jest obecność i uważność. Kiedy Jezus odwiedził siostry Marię i Martę, jedna z nich była właśnie bardziej "obecna i uważna". Maria poświęciła swój czas i uwagę dla najlepszego przyjaciela. A my mamy piękny obraz tego, jak należy postępować, określenie tego, co jest najbardziej istotne w naszym działaniu.


W tym rozdziale autorka odnosi się również do czasów nam współczesnych. Do zwrócenia swojej uwagi na innych ludzi, również na ich smutek, problemy. Pomoc niesiona potrzebującym, współczucie, a czasem po prostu obecność przy nich, w trudnym okresie życia. Tego uczy nas Jezus i o tym przypomina nam autorka.

Każdy z rozdziałów zawiera zarówno dokładny opis tego, co według Ewangelii wydarzyło się danego dnia, jak i czytelny, jasny przekaz i odniesienie do naszego codziennego życia.
Wspaniałe i wartościowe wskazówki oraz "przetłumaczenie" obrzędów, symboli czy charakteru wydarzeń. Nie wiedzieliście, czym są akty strzeliste? Po przeczytaniu tej książeczki zapamiętacie je na pewno. Co więcej, będziecie umieli je sami tworzyć. Jak wytłumaczyć dziecku tradycję mszy świętej, skąd pochodzi sformułowanie Baranek Boży? Dlaczego w Wielką Sobotę w niektórych kościołach jest ciemno, a są i takie, przed którymi pali się ognisko? Odpowiedzi na wiele pytań, informacje oraz przypomnienie ważnych spraw.

Mały format książeczki kojarzy się z modlitewnikami. I choć nie znajdziemy tutaj znanych, powtarzanych tekstów modlitw czy pieśni, to i tak częste zaglądanie do niego, przypomni o ważnych sprawach, o tym, jak wielki jest Bóg i jego działanie. O tym, jak i dlaczego powinniśmy cieszyć się tym, że w Niego wierzymy i że jesteśmy chrześcijanami. A to właśnie musimy dzieciom przekazywać najczęściej i najlepiej, jak potrafimy, by nie zagubiły się w przyszłości, a ich wiara rosła w siłę przez całe życie. Ta książeczka wspaniale w tym pomoże!

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Kup książkę Mój Wielki Tydzień

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Mój Wielki Tydzień
Inne książki autora
Niezwykła peleryna i inne opowieści
Ewa Monastyrska0
Okładka ksiązki - Niezwykła peleryna i inne opowieści

Zbiór opowieści mówiących o sprawach ponadczasowych i ważnych, częstonieuświadamianych, niekiedy trudnych dla małego czytelnika, ale tym...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na tej samej ziemi
Katarzyna Kielecka;
Na tej samej ziemi
Usta mordercy
Artur Kawka, Monika Wysocka
Usta mordercy
Cyrkówka Marianna
Anna Fryczkowska;
Cyrkówka Marianna
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Spowiedź doktora Mengele
Christopher Macht
Spowiedź doktora Mengele
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Pokaż wszystkie recenzje