Moja lady Jane

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2017-07-19
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788365836182
Liczba stron: 400
Tytuł oryginału: My Lady Jane
Dodał/a opinię: Kaoru

Ocena: 5.11 (27 głosów)

"A najbardziej na świecie kochała to, w jaki sposób książki przenosiły ją gdzieś daleko, poza obręb przyziemnego, dusznego życia, i pozwalały jej doświadczać setek innych żyć. Książki były jej bramą do innych światów."

"Moja Lady Jane" to fantasy, komedia z wątkiem romantycznym i alternatywną historią XVI wiecznej Anglii, czyli takie 3in1 ;) Jako fanka fantastyki, seriali kostiumowych przedstawiający Anglię XVII-XIX w., oraz powieści osadzonych w tamtych czasach jestem bardzo zadowolona z tej lektury.
Przedstawiona w książce historia Anglii w czasach rządów Tudorów (czyli jednej z moich ulubionych, angielskich dynastii), przeplata się z alternatywną historią, kompletnie nierealną, ale na tyle zabawną i niezwykle optymistyczną, że bardzo przypadła mi do gustu.
Mamy tutaj również podział na Nieskalanych - zwykłych ludzi i istoty paranormalne - zmiennokształtne zwane Ewianami. Ewianie to osoby obdarzone darem przemiany w zwierzęta. Dar ten jednak nie dla wszystkich jest darem, a swojego rodzaju przekleństwem. Głownie za sprawą braku kontroli nad ową przemianą i brakiem akceptacji wśród Nieskalanych.
Główna bohaterka Jane jest niewątpliwie jedną z tych, które zapadają w pamięć. Uparta, pewna siebie, inteligentna, ale czasami też dość lekkomyślna, działająca pod wpływem chwili, ale do tego silna duchem i niezwykle odważna. Jednym słowem twarda babka :p
Pozostali bohaterowie, również zasłużyli na sympatię, a w szczególności Gifford i Edward, bez których nie byłoby aż tak ciekawie.
Warto też wspomnieć o dość nietypowej narracji. Autorki co jakiś czas wtrącają swoje uwagi, tłumacząc przebieg fabuły. Co dla niektórych może być denerwujące, mi jednak to nie przeszkadzało i uważam to za taki dość zabawny przerywnik ;)
Powieść ta ma w sobie "to coś", co wciąga od pierwszej strony, a bardzo duża dawka humoru, sprawi, że będziecie rżeć ze śmiechu ;D

 

Za możliwość przeczytania dziękuję portalowi czytampierwszy.pl :)

Kup książkę Moja lady Jane

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Moja lady Jane
Inne książki autora
Moja Jane Eyre
Jodi Meadows0
Okładka ksiązki - Moja Jane Eyre

Możesz ci się wydawać, że znasz tę historię (ale tak naprawdę, to wcale nie). Sierota Jane Eyre, bez grosza przy duszy, rozpoczyna nowe życie jako guwernantka...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Kto normalny sypia w pokoju bez książek?


Więcej

Prawda to śliska sprawa.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Recenzje miesiąca
Róże w garażu
Agnieszka Tyszka
Róże w garażu
Czarne serce
Elisa Puricelli Guerra
Czarne serce
Meandry miłości
Katarzyna Bulicz-Kasprzak
Meandry miłości
Zakochane Trójmiasto
praca zbiorowa;
Zakochane Trójmiasto
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy