Moja lady Jane

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2017-07-19
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788365836182
Liczba stron: 400
Tytuł oryginału: My Lady Jane
Dodał/a opinię: Kaoru

Ocena: 5.17 (23 głosów)

"A najbardziej na świecie kochała to, w jaki sposób książki przenosiły ją gdzieś daleko, poza obręb przyziemnego, dusznego życia, i pozwalały jej doświadczać setek innych żyć. Książki były jej bramą do innych światów."

"Moja Lady Jane" to fantasy, komedia z wątkiem romantycznym i alternatywną historią XVI wiecznej Anglii, czyli takie 3in1 ;) Jako fanka fantastyki, seriali kostiumowych przedstawiający Anglię XVII-XIX w., oraz powieści osadzonych w tamtych czasach jestem bardzo zadowolona z tej lektury.
Przedstawiona w książce historia Anglii w czasach rządów Tudorów (czyli jednej z moich ulubionych, angielskich dynastii), przeplata się z alternatywną historią, kompletnie nierealną, ale na tyle zabawną i niezwykle optymistyczną, że bardzo przypadła mi do gustu.
Mamy tutaj również podział na Nieskalanych - zwykłych ludzi i istoty paranormalne - zmiennokształtne zwane Ewianami. Ewianie to osoby obdarzone darem przemiany w zwierzęta. Dar ten jednak nie dla wszystkich jest darem, a swojego rodzaju przekleństwem. Głownie za sprawą braku kontroli nad ową przemianą i brakiem akceptacji wśród Nieskalanych.
Główna bohaterka Jane jest niewątpliwie jedną z tych, które zapadają w pamięć. Uparta, pewna siebie, inteligentna, ale czasami też dość lekkomyślna, działająca pod wpływem chwili, ale do tego silna duchem i niezwykle odważna. Jednym słowem twarda babka :p
Pozostali bohaterowie, również zasłużyli na sympatię, a w szczególności Gifford i Edward, bez których nie byłoby aż tak ciekawie.
Warto też wspomnieć o dość nietypowej narracji. Autorki co jakiś czas wtrącają swoje uwagi, tłumacząc przebieg fabuły. Co dla niektórych może być denerwujące, mi jednak to nie przeszkadzało i uważam to za taki dość zabawny przerywnik ;)
Powieść ta ma w sobie "to coś", co wciąga od pierwszej strony, a bardzo duża dawka humoru, sprawi, że będziecie rżeć ze śmiechu ;D

 

Za możliwość przeczytania dziękuję portalowi czytampierwszy.pl :)

Kup książkę Moja lady Jane

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Moja lady Jane
Recenzje miesiąca
Escape book
Ivan Tapia
Escape book
Post scriptum
Milena Wójtowicz
Post scriptum
Takeshi. Taniec tygrysa. Tom 2
Maja Lidia Kossakowska
Takeshi. Taniec tygrysa. Tom 2
O Chinach
Henry Kissinger
O Chinach
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy