Monstressa. Przebudzenie

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017-10-18
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788381101776
Liczba stron: 192
Tytuł oryginału: Monstress Vol. 1: Awakening
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Ilustracje: Sana Takeda
Dodał/a opinię: Flusz
Tom 1 cyklu Monstressa

Ocena: 5 (1 głosów)

Pracuję w bibliotece i miałam to szczęście, że mogłam współtworzyć zamówienie nowych książek do naszej placówki. Jako, że jestem w mniejszości pracowników ubóstwiających fantastykę, część sugestii z tego gatunku + z komiksów, spadła własnie na mnie. I bardzo się z tego powodu cieszę, bo dzięki temu udało mi się poprosić o zamówienie 3 tomów Monstressy. Komiksu, o którym słyszałam masę pochlebnych opinii. 

Sama nie czytuję raczej komiksów, bo niewiele z nich podoba mi się pod względem graficznym, ale Monstressa? Estetycznie jest to majstersztyk. Te detale, te ponure kolory, ta kreska i te rysy twarzy kobiet! KAŻDA z nich jest powalającej urody! No nie mogłam się na nie napatrzeć! 

W mojej opinii komiksy to bardzo ciężki typ literatury. W książkach czytelnik bazuje na swojej wyobraźni, a komiks? Tu wszystko jest podane na tacy i jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że taka forma do nas nie trafi, bo coś nam się nie spodoba i nie sprosta naszym wyobrażeniom. 

Historia Monostressy wciągnęła mnie od pierwszej strony, ale muszę przyznać, że momentami się gubiłam. Komiks to w większości obraz. Tekst stanowi tylko niewielki procent całości treści i dlatego w pewnych chwilach nie wiedziałam o co chodzi, mimo, że przecież miałam to 'pokazane'. 

Zdziwiło mnie też to, że momentami naprawdę mnie ta historia przerażała. Jedzenie części ciała, żeby pozyskać moc... I te przerażające grafiki z pewnych scen... Muszę przyznać, że na niektóre z 'okienek' wolałam nie patrzeć zbyt długo. 

Faktycznie, zgadzam się też z opiniami, że ten komiks w jakiejś części przypomina mi produkcje ze studia Ghibli, ale w tym przypadku jest to dla mnie zaleta, bo studio Ghibli zajmuje wyjątkowe miejsce w moim sercu. A to, że graficznie są tu jeszcze nawiązania do steampunku? Jeszcze lepiej! 

Zdecydowanie było to udane spotkanie z komiksem! Mam pozostałe 2 zeszyty, ale muszę sobie zrobić przerwę, bo sama ta historia w połączeniu z tak wymownymi grafikami, jest trochę zbyt mroczna jak na moją psychikę.

Zobacz opinie o książce Monstressa. Przebudzenie

Kup książkę Monstressa. Przebudzenie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Monstressa. Przystań
Marjorie M. Liu; Sana Takeda0
Okładka ksiązki - Monstressa. Przystań

Uciekając przed tajemnicami z przeszłości i wyzwaniami teraźniejszości, Maiko szuka schronienia w neutralnym mieście Pontus. Niestety to, co wydawało się...

Monstressa. Krew
Marjorie M. Liu; Sana Takeda0
Okładka ksiązki - Monstressa. Krew

Drugi tom niesamowicie wciągającej i oszałamiającej wizualnym mariażem art-deco, steampunku i mangi sagi autorstwa Marjorie Liu i Snay Takedy. Zdecydowanie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy