Na końcu schodów

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-05-11
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788382341478
Liczba stron: 360
Dodał/a opinię: Magda Zimna

Ocena: 5.14 (7 głosów)

Jedno wydarzenie może zburzyć nawet najtwardszy związek. Zniszczyć uczucie, poukładany świat i wprowadzić do rzeczywistości ogrom chaosu. Później do otoczenia wkrada się strach, niepewność, niezrozumienie, obawa i dezorientacja. Dlaczego los postanowił wywrócić życie do góry nogami? Jaki ma w tym cel? Czy to jego kaprys, chichot, a może zamierzona działalność?

Ich poukładane, wygodne i przyjemne życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Bez ich udziału, do ich rzeczywistości wdziera się wypadek, amnezja, przeszczep, które burzą trwałe fundamenty. W ich miejsce pojawia się on. Agresywny, kłótliwy, wybuchowy, chmurny i drażliwy człowiek tak różny od Gabriela. Inaczej zaczyna się ubierać, zachowywać, czesać, a także mówić. Dlaczego każe do siebie mówić Ben? Czy udaje swoją amnezję? Dlaczego obudził się człowiek niby ten sam, ale całkowicie inny?

Ta historia wciąga od samego początku. Porywa w swoje odmęty tajemniczości, sekretów, które trzeba rozwiązać wraz z bohaterką. Przez krótki czas stajemy się dziennikarką śledczą i od nitki do kłębka przedzieramy się przez kolejne rozdziały mroku, dezorientacji i pytań bez odpowiedzi. Autorka, moim skromnym zdaniem, stworzyła historię doskonałą. Do samego końca nie potrafiłam wymyślić scenariusza, jak zostanie poprowadzona fabuła. Trzymała w napięciu, w oczekiwaniu i ogromnym stresie do ostatnich rozdziałów. A ile towarzyszy emocji, od złości, determinację, po rezygnację. Nie ma tu może gwałtownej akcji, ale sama analiza, aura tajemniczości, sprawia, że powieść połyka się w parę godzin.

Momentami miałam wrażenie, jakby historia miała gdzieś swoje miejsce. Może i wydaje się mało realna, ale los pisze nam przeróżne scenariusze. Nigdy nie wiadomo, co nam chce przyszykować, jakie ma wobec nas plany i jakie mankamenty ujawni po latach beztroski. Dajcie się porwać tej niesamowitej historii. Tej otoczce sekretów, które zamiata się pod dywan, intrygom, prawdzie, którą trzeba rozwiązać. Gorąco polecam!

Tagi: bóg

Zobacz opinie o książce Na końcu schodów

Kup książkę Na końcu schodów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Na tropie Anny
Aleksandra Kowalska0
Okładka ksiązki - Na tropie Anny

Dla trzydziestopięcioletniej Melanii nieżyjąca matka, Anna d'Irsigny, była prawdziwą superbohaterką: wybitny chirurg, wspaniała żona i matka, niezależna...

Ucieczka
Aleksandra Kowalska0
Okładka ksiązki - Ucieczka

Pewnego kwietniowego poranka w mieszkaniu na warszawskiej Ochocie Paulina czeka na wyjście męża do pracy i przygotowuje się do popełnienia samobójstwa...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Podziały nocy
Eliza Korpalska
Podziały nocy
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy