Na skraju załamania

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2018-02-15
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-8125-124-2
Liczba stron: 352
Tytuł oryginału: Breakdown
Tłumaczenie: Maria Olejniczak-Skarsgard
Dodał/a opinię: gosiaczek_lipins

Ocena: 4.66 (61 głosów)

Jest burzowy wieczór. Cassie  wraca  domu z przyjęcia. Postanawia pojechać na skróty drogą przez las mimo iż mąż jej stanowczo zabraniał. Po drodze w lesie mija samochód. Zatrzymuje się obok  lecz nie wysiada.  Czeka na ruch drugiej osoby. Brak reakcji więc postanawia odjechać. Rano kiedy się budzi mąż ja informuje, że młoda kobieta została zamordowana w lesie. Jak się okazuje jest to znajoma Cassie.  Kobietę męczą wyrzuty sumienia.  Zadaje sobie pytania czy jak bym wysiadła uratowałabym ja? Czy może sama bym zginęła? Zdaje sobie sprawę, że zamordowaną kobietę widziała jako ostatnia żywą. Cassie popada w paranoję. Boi się bo morderstwo miało miejsce blisko jej domu. Morderca może być blisko. Dodatkowo nękana jest głuchymi telefonami.  

Jak się okazuje pod koniec książki Cass została podle zmanipulowana. Jej najbliższe sercu osoby chciały zniszczyć jej życie. Jej mąż i najbliższa przyjaciółka zabawili się jej kosztem. Jest to straszne ponieważ książka okazuje nam, że kiedy jesteśmy zestresowani i załamani nasi najbliżsi znajomi mogą wykorzystać to przeciwko nam. Nikomu nie można do końca ufać.

Zobacz opinie o książce Na skraju załamania

Kup książkę Na skraju załamania

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Terapeutka
B.A. Paris0
Okładka ksiązki - Terapeutka

Nowa powieść autorki bestsellera "Za zamkniętymi drzwiami". B.A. Paris w wielkim stylu powraca do gatunku thrillera psychologicznego! Budząca dreszcz...

Dylemat
B.A. Paris0
Okładka ksiązki - Dylemat

Jak daleko się posuniesz, by zapewnić osobie, którą kochasz, kilka dodatkowych godzin szczęścia? Czterdzieste urodziny Livii zapowiadają się wyjątkowo...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

„Mam wrażenie, że jazda tą drogą jest coraz bardziej niebezpieczna. Błyskawice znów przecinają niebo i zaraz pojawia się drogowskaz na Nook’s Corner, małą wioskę, gdzie mieszkam. Czarne litery na białym tle, lśniące w blasku reflektorów niczym jakiś sygnał, wyglądają tak zachęcająco, że raptownie, w ostatniej chwili, gdy jest już prawie za późno, skręcam w lewo, w skrót, którym Matthew zabronił mi jechać. Z tyłu dolatuje wściekły ryk klaksonu i goni mnie po ciemnej leśnej drodze – brzmi to jak omen.”


Więcej

„Ledwie biorę się do pracy, podrywa mnie z krzesła warkot przejeżdżającego pędem samochodu. Słucham, jak dźwięk niesie się w stronę budynków na początku drogi, coraz cichszy, i zastanawiam się, dlaczego nie było słychać, jak samochód nadjeżdżał. Chyba że cały czas stał koło mojego domu.

Staram się o tym nie myśleć, ale nie potrafię. Ogarnia mnie panika, pytania kłębią mi się w głowie. Czy samochód przyjechał wcześniej, kiedy spałam? Kto prowadził? Morderca? Czy obserwował mnie przez okno, śpiącą na kanapie, niczym lalkę na scenie? Wie, że to brzmi niedorzecznie, tak podpowiada mi rozum, ale przenika mnie koszmarnie autentyczny strach."


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy