Na śniadanie... tort szpinakowy

Wydawnictwo: OFICYNA
Data wydania: 2018 (data przybliżona)
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788366060432
Liczba stron: 235
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: czytam_book

Ocena: 5.5 (8 głosów)
Inne wydania:

Cześć Wszystkim. Kilka dni temu miałam przyjemność przeczytać  wznowienie książki Kamili Mitek ,,Na śniadanie tort szpinakowy" Nowa szata książki jest piękna i zastanawiałam się co kwiaty z okładki mają wspólnego z tortem, otóż mają związane są z życiem Joasi głównej bohaterki. 

 


Joanna znalazła się na życiowym zakręcie - po rozwodzie musi stanąć na własnych nogach i odnaleźć się w roli samotnej matki. Nie jest to proste zadanie. Kobieta przez cały czas trwania małżeństwa była całkowicie podporządkowana mężowi i dziś trudno jej stać się panią swojego losu. 

W warsztacie samochodowym Joanna poznaje Szramę - tajemniczego mężczyznę, który od początku budzi w niej lęk. Gdy za sprawą przyjaciółki kobieta zabiera mechanika na wesele byłego męża, nie ma pojęcia, że oznacza to koniec jej mozolnie budowanej równowagi... Ale też początek nowego, lepszego życia.

Opowieść o sile kobiecego ducha, spełnianiu marzeń oraz o tym, że warto czasem pójść pod prąd, nie zważając na opinie innych.

 


Przez książkę dosłownie przepłynęła. Joasia jest rozwódką, która wychowuje syna i tkwi w pracy, której nie lubi, ale jednocześnie daje poczucie bezpieczeństwa. Jako żona była całkowicie podporządkowana mężowi i po rozwodzie musiała odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Co spowodowało, że jak na dorosłą kobietę jest roztrzepana i mało zorganizowana, ale ma na szczęście przyjaciół Olę i Saszę, którzy potrafią postawić ja do pionu i służą  wsparciem oraz dobrą radą. Życie Joanny nie jest łatwe, ale mimo to  stara się utrzymać  w nim stabilizację  po odejściu męża. A w szczególności, że nadal pracuje z kobietą, z którą mąż przyprawił jej rogi. Kobieta staje na zakręcie swojego życia i pragnie coś zmienić. Czy za zakrętem ujrzy prostą drogę do szczęścia?  Jeden pechowy dzień, pasmo nie przewidzianych zdarzeń, popsuty samochód powoduje, że życie Joanny już nie będzie takie samo. 

Zmiany w życiu nie są łatwe wymagają od nas samozaparcia, elastyczności jednak są potrzebne. I tak było w żuciu Joanny potrzebowała zmian i w pewnym momencie krok po kroku zaczynała je wprowadzać do swojego życia. Książka o sile kobiet o tym, że jednak jak zostajemy same potrafimy znaleźć w sobie motywacje do działania. 

Autorka przez historię zawartą na stronach książki stara nam się przekazać jak ważna dla nas jest miłość, cierpliwość, wybaczenie, że warto coś zmienić w życiu aby zaświeciło słońce. 

Książkę polecam z całego serca. 

Tagi:

Zobacz opinie o książce Na śniadanie... tort szpinakowy

Kup książkę Na śniadanie... tort szpinakowy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Moje greckie lato
Kamila Mitek0
Okładka ksiązki - Moje greckie lato

Pełna emocji opowieść o miłości i gotowaniu pod słonecznym greckim niebem. Agata ma własną firmę cateringową i ucieka w pracę, by nie myśleć o swoim nieudanym...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy