Na tropie złodzieja psów

Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2020-11-05
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 9788382070231
Liczba stron: 139
Język oryginału: Polska
Ilustracje: Katarzyna Kołodziej
Dodał/a opinię: patrissa

Ocena: 5.67 (3 głosów)

 Na tropie złodzieja psów to kolejna fantastyczna książką dla dzieci wydana pod skrzydłami Wydawnictwa Skrzat.  Przygody Kornela i jego przyjaciół zapraszają czytelnika do wspólnego śledztwa i rozbudzają apetyt na więcej. Po raz kolejny oprócz historii, która bawi, autorka przemyca wartości moralne, a w tym przypadku bardzo troszczy się naszych czworonożnych przyjaciół.
 Feliks jest chłopcem, który odstaje od swoich rówieśników, a prawdziwe oparcie ma w swoim psie - Brzydalu. Tutaj pod płaszczykiem zabawnej opowieści, młodzi odbiorcy dowiadują się jak dbać o swojego pupila i jakie jedzenie mu szkodzi. Myślę, że poruszony temat opieki nad zwierzętami, ich roli i troska o ich los jest bardzo ważny. Nie każdy dorosły wie czy umie rozmawiać z dzieckiem na temat zwierząt i odpowiedzialności za nie. Łatwiej jednak jest przemycić wartości moralne i rozpocząć rozmowę na ich temat, przy pomocy ulubionych bohaterów.
Nowa szkoła, nowa klasa, to wyzwanie, zwłaszcza jeśli nie jest się typem sportowca, a mózgowca - tu jednak w sukurs przychodzi mu jedna z uczennic, która udowadnia, że nie tylko atrakcyjność fizyczna się liczy.
 Na podstawie przeżyć bohaterów, czytelnicy poznają wartość przyjaźni, zwłaszcza tej ludzkiej. Zaproszeni są do świata pełnego stereotypów i walki z nimi. Po raz kolejny poruszany jest temat odmienności i tolerancji raz tego jak plotki potrafią namieszać. Wprowadzony kalejdoskop postaci, na podstawie kontrastów ukazuje, że przyjaźń nie zna barier, a z losem walczy się lepiej grupą.
Cała opowieść bawi, czasami wywołuje łzy smutku czy złość. Bohaterzy wciągają nas w śledztwo, które śledzimy z wypiekami na policzkach, dopingując i licząc na szczęśliwe zakończenie.
Świetne wydanie - bardzo ładne, monochromatyczne ilustracje okraszają tekst.  Podoba mi się, że książka ma poręczny format i jest napisana dużą czcionką - to sprawia, że jest to idealna pozycja dla dzieci, które zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Dodatkowym atutem są także nierozbudowane rozdziały -kilka stron, nie męczy świeżych adeptów sztuki czytania. To pierwsza część serii i ja już czekam na kolejne.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Na tropie złodzieja psów

Kup książkę Na tropie złodzieja psów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Szkoła dyrektora Dreamera
Justyna Balcewicz 0
Okładka ksiązki - Szkoła dyrektora Dreamera

Poniedziałkowy ranek nie wróży nic dobrego. Nierówna walka z geometrią, do znudzenia deszczowy Londyn i rodzice dążący do perfekcji, podczas...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy