Na tropie złodzieja psów

Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2020-11-05
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 9788382070231
Liczba stron: 139
Język oryginału: Polska
Ilustracje: Katarzyna Kołodziej
Dodał/a opinię: patrissa

Ocena: 5.67 (3 głosów)

 Na tropie złodzieja psów to kolejna fantastyczna książką dla dzieci wydana pod skrzydłami Wydawnictwa Skrzat.  Przygody Kornela i jego przyjaciół zapraszają czytelnika do wspólnego śledztwa i rozbudzają apetyt na więcej. Po raz kolejny oprócz historii, która bawi, autorka przemyca wartości moralne, a w tym przypadku bardzo troszczy się naszych czworonożnych przyjaciół.
 Feliks jest chłopcem, który odstaje od swoich rówieśników, a prawdziwe oparcie ma w swoim psie - Brzydalu. Tutaj pod płaszczykiem zabawnej opowieści, młodzi odbiorcy dowiadują się jak dbać o swojego pupila i jakie jedzenie mu szkodzi. Myślę, że poruszony temat opieki nad zwierzętami, ich roli i troska o ich los jest bardzo ważny. Nie każdy dorosły wie czy umie rozmawiać z dzieckiem na temat zwierząt i odpowiedzialności za nie. Łatwiej jednak jest przemycić wartości moralne i rozpocząć rozmowę na ich temat, przy pomocy ulubionych bohaterów.
Nowa szkoła, nowa klasa, to wyzwanie, zwłaszcza jeśli nie jest się typem sportowca, a mózgowca - tu jednak w sukurs przychodzi mu jedna z uczennic, która udowadnia, że nie tylko atrakcyjność fizyczna się liczy.
 Na podstawie przeżyć bohaterów, czytelnicy poznają wartość przyjaźni, zwłaszcza tej ludzkiej. Zaproszeni są do świata pełnego stereotypów i walki z nimi. Po raz kolejny poruszany jest temat odmienności i tolerancji raz tego jak plotki potrafią namieszać. Wprowadzony kalejdoskop postaci, na podstawie kontrastów ukazuje, że przyjaźń nie zna barier, a z losem walczy się lepiej grupą.
Cała opowieść bawi, czasami wywołuje łzy smutku czy złość. Bohaterzy wciągają nas w śledztwo, które śledzimy z wypiekami na policzkach, dopingując i licząc na szczęśliwe zakończenie.
Świetne wydanie - bardzo ładne, monochromatyczne ilustracje okraszają tekst.  Podoba mi się, że książka ma poręczny format i jest napisana dużą czcionką - to sprawia, że jest to idealna pozycja dla dzieci, które zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Dodatkowym atutem są także nierozbudowane rozdziały -kilka stron, nie męczy świeżych adeptów sztuki czytania. To pierwsza część serii i ja już czekam na kolejne.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Na tropie złodzieja psów

Kup książkę Na tropie złodzieja psów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Szkoła dyrektora Dreamera
Justyna Balcewicz 0
Okładka ksiązki - Szkoła dyrektora Dreamera

Poniedziałkowy ranek nie wróży nic dobrego. Nierówna walka z geometrią, do znudzenia deszczowy Londyn i rodzice dążący do perfekcji, podczas...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy