Na wieki wieków Pani Amen

Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: 2021-02-03
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788366613720
Liczba stron: 360
Dodał/a opinię: dzagulka

Ocena: 5.5 (10 głosów)

Na wieki wieków pani Amen” -@Bianka Kunicka Chudzikowska
Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: 2020
ISBN:9788366613720

„[...] Polub siebie. Jeśli nie pokochasz siebie, to nie zdołasz pokochać nikogo innego.”

Aż wstyd się przyznać, że nie poznałam do tej pory poprzednich publikacji Bianki Kunickiej-Chudzikowskiej. Powieść „Na wieki wieków pani Amen” bowiem, którą miałam przyjemność czytać w ciągu ostatnich dni, stanowiła dla mnie rodzaj prawdziwej literackiej uczty. To taki rodzaj literatury, którego oceniać po prostu nie wypada, ponieważ znajduje się poza wszelką skalą. Można ją tylko chwalić i polecać jak najszerszemu gronu odbiorców. Mądrych, głębokich, potrafiących odnaleźć w czytanym tekście to drugie dno.

Jako, że jestem książkoholiczką czytam dużo, nawet bardzo dużo książek różnych gatunków. Miłość do książek definiuje moje życie. Często „obcując” z różnego rodzaju literaturą zadaję sobie pytanie, po co tak naprawdę uczymy się czytać? I kiedy w moje ręce trafia właśnie tak niesamowita, ponadprzeciętna, wymykająca się wszelkim schematom powieść jak „Na wieki wieków pani Amen” Bianki Kunickiej-Chudzikowskiej, dostaję na swoje pytanie odpowiedź.

Autorka pisze o życiu, nieuleczalnej chorobie niespełnieniu, poszukiwaniu siebie, własnej tożsamości, miejsca, które powinno zajmować się w rodzinie, klątwie, samopoznaniu, bohaterce chorej na bezmiłość. A czym owa bezmiłość jest? Czy to jakaś choroba? Jakie jest jej podłoże? Już samo określenie wywołuje ciekawość i zaprasza na karty książki, celem poznania... diagnozy? wyjaśnienia?

Kompozycyjnie książka urzeka. Piękny, przejrzysty, sugestywny język, elegancki styl, przekaz, sposób kreowania postaci i budowania fabuły i tematyki, zachwyca i nie pozwala oderwać się od lektury. Powieść z całą pewnością wymyka się jednoznacznym klasyfikacjom gatunkowym. Można pokusić się o stwierdzenie, że „Na na wieki wieków pani Amen” to swoisty miks gatunkowy. Odnalazłam tu powieść psychologiczno-obyczajową z elementami fantasy, wątkami historycznymi, ezoterycznymi, religijnymi, słowiańskimi, mitologicznymi. To co realne idzie to w parze z mistycyzmem i zjawiskami, którymi czasami rozum nie jest w stanie ogarnąć. Cuda? Zdarzą się przecież. Reinkarnacja, medycyna, modlitwa, uzdrawianie dotykiem.. Gdzie leżą granice naszego pojmowania? Duchowe doznania, które zapewnia książka frapują i fascynują jednocześnie.

Bianka Kunicka-Chudzikowska napisała książkę niezwykłą. Książkę, z przekazem, który każdy z nas musi odczytać indywidualnie. Ja, zostałam oczarowana, i jestem pewna, że każdy po zetknięciu z prozą autorki nie pozostanie obojętny.

Gorąco polecam!

Tagi: obyczajowe

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Na wieki wieków Pani Amen

Kup książkę Na wieki wieków Pani Amen

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Najprawdziwsza Fikcja
Bianka Kunicka - Chudzikowska 0
Okładka ksiązki - Najprawdziwsza Fikcja

Mam na imię Zofia. Jestem postacią fikcyjną. W pewnym sensie powstałam tu i teraz. Urodziłam się bez bólu, już dorosła, z bagażem doświadczeń moich...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy