Nancy Drew. Tajemna starego zagara

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2019-10-30
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788327159175
Liczba stron: 184
Tytuł oryginału: Nancy Drew. The Secret of the Old Clock.
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Maria Jaszczurowska
Dodał/a opinię: millawia
Tom 1 cyklu Nancy Drew

Ocena: 4 (3 głosów)

„Nancy Drew. Tajemnica starego zegara” to pierwszy tom serii powieści detektywistycznych autorstwa ghost writerów piszących pod pseudonimem Carolyn Keene, których bohaterką jest sympatyczna, osiemnastoletnia córka prawnika uwielbiająca rozwiązywać zagadki kryminalne.  Książka po raz pierwszy ukazała się w roku 1930 w Stanach Zjednoczonych, a  w roku 1959 została przerobiona przez Harriet Stratemeyer Adams – córkę wydawcy odpowiedzialnego za stworzenie projektu wydawniczego „Nancy Drew Mysteries” i to właśnie ta wersja trafiła do rąk polskich czytelników. Seria o przygodach nastoletniej detektyw to doskonała propozycja nawet dla kilkuletnich czytelników, dla których może stanowić ona świetne wprowadzenie w świat literatury kryminalnej i detektywistycznej.

 

Historia stworzona przez amerykańską pisarkę jest dość prosta. Nancy jest świadkiem wypadku  kilkuletniej Judy.  Bohaterka pomaga dziewczynce i  trafia do domu wychowujących ją ciotek – Edny i Mary Turner. Nastolatka  szybko dowiaduje się o nieciekawej sytuacji finansowej sióstr. Okazuje się, że panie miały odziedziczyć pewną sumę po śmierci kuzyna ich ojca Josiahu Crowleyu , jednak ten  zapisał cały swój majątek rodzinie Richarda Tophama. Siostry i inni krewni mężczyzny, którym Crowley obiecał zostawić część swego majątku, nie wierzą, że sympatyczny staruszek złamał dane bliskim słowo i podejrzewają, że gdzieś musi istnieć inny testament. Nancy decyduje się pomóc siostrom w odnalezieniu zaginionego dokumentu.

 

Fabuła powieści „Nancy Drew. Tajemnica starego zegara” jest mocno uproszczona, jednowątkowa, ale nie brak w niej scen, które na pewno wywołają u najmłodszych czytelników dreszczyk emocji. Język i treść są proste, dostosowane do możliwości intelektualnych młodych odbiorców literatury, a sympatyczna i urocza główna bohaterka pragnąca bezinteresownie pomagać innym na pewno zjedna sobie sympatię czytelników.

 

Jeśli poszukujecie powieści kryminalnej, którą bez obaw możecie podsunąć nawet kilkuletnim czytelnikom, „Nancy Drew. Tajemnica starego zegara” będzie dla Was idealną propozycją.

Tagi:

Kup książkę Nancy Drew. Tajemna starego zagara

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Nancy Drew. Tajemna starego zagara
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Pokaż wszystkie recenzje