Naprawdę jaki jesteś

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2019-10-30
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381772204
Liczba stron: 352
Dodał/a opinię: dzagulka

Ocena: 5 (4 głosów)

[ RECENZJA PRZEDPREMIEROWA ! ! ! ]

„Naprawdę jaki jesteś” – Agnieszka Walczak-Chojecka
Wydawnictwo: Edipresse
Data wydania: 30 -10 – 2019
Kategoria: literatura obyczajowa, romans


Byłam bardzo ciekawa i jednocześnie zaintrygowana najnowszą propozycją wydawniczą Agnieszki Walczak-Chojeckiej, mającą trafić na księgarniane półki, już 30-tego października tego roku. Niezwłocznie dodałam książkę do swojego koszyka z książkowymi must have, gdy tylko ukazała się w przedsprzedaży. Jak wielkie było moje zdziwienie i radość, kiedy otrzymałam od autorki propozycję przeczytania i zrecenzowania książki przedpremierowo. Prawdziwy uśmiech losu!!!

 

Agnieszka Walczak-Chojecka należy do autorek, których pióro bardzo sobie cenię. Przeczytałam wszystkie książki autorki i do tej pory wydawało mi się, że żadna jej książka nie wzbudzi już we mnie takich emocji jak cykl Saga bałkańska. Zabierając się za czytanie powieści „Naprawdę jaki jesteś”, miałam nadzieję na identyczne oczarowanie, emocje i wrażenia z lektury. Okazało się jednak, że tych emocji i uczuć towarzyszących mi podczas czytania tej niezwykłej powieści, nie można porównać absolutnie do niczego.

 

„Naprawdę jaki jesteś” to książka wyjątkowa, a czytanie jej było dla mnie niesamowitym, a przede wszystkim bardzo pouczającym doświadczeniem. Agnieszka Walczak-Chojecka stworzyła powieść niezwykle kontrowersyjną, ale jakże uniwersalną i tak bardzo współczesną.
Chcąc ją opisać, należy bardzo uważać, żeby nie zdradzić od razu zbyt wiele. Autorka w fikcję literacką wplata postacie, miejsca, wydarzenia autentyczne. Wszystkie fragmenty powieści trafiają na swoje miejsce stopniowo, w wyśmienicie odmierzonym tempie, rozdział po rozdziale. Autorka z wyczuciem i subtelnością dawkuje nam poszczególne momenty i odpowiednie słowa, które prowadzą czytelnika do wczucia się i zrozumienia podjętego w powieści tematu i wyciągnięcia właściwych wniosków.

 

Przedwojenna Warszawa, kabaret to tylko barwne tło powieści. Główny temat, którym autorka uczyniła podstawę swojej publikacji jest trudny, kontrowersyjny i nawet dziś stanowi jeszcze swoiste tabu. Agnieszka Walczak-Chojecka unika jednak zbędnego patosu i popadania w pompatyczny ton. Prostymi, pięknymi, trafnymi, trafiającymi prosto w serce zdaniami przekazuje nam ważne, płynące z treści powieści przesłanie.

 

Transseksualny bohater w latach 30-tych ubiegłego wieku, człowiek zagubiony pomiędzy sobą a sobą, homoseksualni kabareciarze, przedwojenna Warszawa, dylematy moralne, polityczne, trudne wybory i pragnienia wobec których stajemy się bezradni, serce toczące bój z rozumem, rozterki między wyznawanymi wartościami, a potrzebą serca, lojalność wobec rodziny, przyjaciół a najskrytsze, niepojęte marzenia, to wszystko czym kipi ta głęboko poruszająca, nie dająca łatwo o sobie zapomnieć książka.

 

Aby być silnym, trzeba być przede wszystkim sobą. To jedno z bardzo ważnych przesłań płynących z tej publikacji. Drugim i w moim odczuciu najważniejszym przesłaniem jest apel o tak potrzebną kiedyś i dzisiaj tolerancję! Tolerancję w świecie przepełnionym złośliwością, dyskryminacją, stygmatyzacją, pogardą, nienawiścią, brakiem akceptacji dla inności.

 

Agnieszka Walczak-Chojecka swoją książką dowodzi, że KAŻDY jest CZŁOWIEKIEM. Nie dzieli, nie segreguje, nie dyskryminuje. Każdy jest człowiekiem, niezależnie od rasy, wyznania, orientacji seksualnej czy poglądów. Nikt nie może uzurpować sobie prawa do czucia się tym lepszym, jedynym prawdziwym i wyjątkowym.

 

Dlaczego warto przeczytać „Naprawdę jaki jesteś”? Dlatego, że to perełka wśród wielu książek. To powieść w dzisiejszych czasach niezwykle ważna. Porusza tak istotny problem tolerancji i dotyka spraw często wstydliwych i bolesnych. To książka, która powinna znaleźć się na półkach każdej biblioteczki.

 

Zdecydowanie polecam!

 

Za możliwość przeczytania książki przedpremierowo, dziękuję autorce.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Naprawdę jaki jesteś

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Naprawdę jaki jesteś
Inne książki autora
Włoska symfonia
Agnieszka Walczak-Chojecka0
Okładka ksiązki - Włoska symfonia

Marianna Wisłocka, nieśmiała flecistka, ma talent, urodę i wielkie marzenie. Chce skomponować niezwykłą symfonię. Od swojej akademickiej nauczycielki dziewczyna...

Saga bałkańska (#3). Nie czas na pożegnanie
Agnieszka Walczak-Chojecka0
Okładka ksiązki - Saga bałkańska (#3). Nie czas na pożegnanie

A szczęście było już tak blisko... Po odnalezieniu Dragana, Jasminie wydaje się, że w końcu nadszedł czas na szczęśliwy finał ich historii. Jednak...

Zobacz wszystkie książki tego autora