Narzeczona nazisty

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-06-30
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381955294
Liczba stron: 584
Dodał/a opinię: milosnikksiazkow

Ocena: 5.3 (20 głosów)

Najpiękniejszą i najbardziej bolesną książką wojenno-romantyczna była dla mnie ‘’Czerń i Purpura’’, i pomimo, że przeczytałam ją ponad rok temu to nadal o niej pamiętam i za każdym razem robi mi się ciepło na sercu. Sięgałam później po inne książki tego gatunku ale żadna inna mnie nie zachwyciła i nie złapała ze serce aż tak bardzo. Niektóre z nich byłam w stanie kartkować bez zbędnego wczuwania się w akcje bo były to książki nienaturalnie mdłe.

 


‘’Narzeczona Nazisty’’ to moje drugie-pierwsze miejsce zaraz obok ‘’Czerni i Purpury’’. Ta książka mnie w sobie rozkochała. Od pierwszej strony dzielnie kibicowałam Hani i Johannowi. Przeżywałam razem z nimi rosterki, przez które musieli przejść. Wspierałam ich kiedy było to potrzebne.

 


Nie sądziłam, że jeszcze kiedyś zapoznam się z lekturą, która na tyle mnie wzruszy bo sądziłam, że już się nie da tego zrobić. I pomimo, że w liście od autorki w którym sama przyznała, że o wojnie jeszcze nie wszystko zostało napisane to powątpiewałam czy jest to prawda. Teraz już wiem, że rzeczywiście tak jest. ‘’Narzeczona Nazisty’’ to nie tylko piękna historia uwiana – w tamtych czasach nieprawdopodobnym romansem. To książka o odwadze, o pewności siebie, a co najważniejsze jest to powieść o przyjaźni i o walce o swoje. Uzmysławia nam też to, że jednak nie każdy nazista był głodny ludzkiej krwi.

 


‘’Wojna zabrała im wszystko – miłość, przyszłość. Nawet dziecko, które straciła, zanim przyszło na świat’’.           

 


Jest mi ciepło na sercu, a zarazem jest mi żal, że ta książka się już skończyła. Chciałabym wczytywać się w dalsze losy bohaterów pomimo, że ostatnie strony wszystko mi wyjaśniły. Nie potrafiłam odłożyć tej pozycji na bok bo tak bardzo wtopiłam się w ten klimat i w tę historie. Teraz, gdy jestem kilka dni po przeczytaniu tej książki, a wspomnienia jeszcze drgają mi w głowie, wiem, że "Narzeczona Nazisty" pozostanie ze mną na tak długo jak jest ze mną "Czerń i Purpura".

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Narzeczona nazisty

Kup książkę Narzeczona nazisty

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy