Nawiedzony Okręt

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2022-03-09
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788381414388
Liczba stron: 352
Tytuł oryginału: The Ship of Shadows
Dodał/a opinię: Marta BONIECKA

Ocena: 5 (1 głosów)

" Nawiedzony okręt"


Książka, która zachwyciła mnie już samą okładką i po prostu czułam, że spodoba się mojemu młodemu molowi książkowemu.  Bałam się nieco, że może jednak lektura nie przypadnie mu do gustu przez wzgląd na fakt, że bohaterki to głównie dziewczyny ale na szczęście porwała ga ta fantastyczna historia. Czyli jednak nadaje się zarówno dla chłopców i dziewczynek . I mimo, że to raczej książka dla młodszych czytelników, sądzę, że miło spędzi z nią czas także niejeden dorosły . 


Dzieci uwielbiają bujać w obłokach , żyć w świecie marzeń. Nie inaczej jest z Aiszą - bohaterką tej opowieści, która mieszka w Sewilli i po prostu kocha książki. W końcu to właśnie one pobudzają wyobraźnie , pozwalają podróżować nie ruszając się z miejsca i są natchnieniem do marzeń. Aisza chce podróżować, przeżywać przygody i odkrywać świat, lecz nie bardzo ma ku temu możliwości. Aż do tego pewnego dnia...


Podczas jednej ze spontanicznych wypraw, nasza bohaterka zdemaskowała grupę fałszerzy pieniędzy. Nie są oni tym faktem zadowoleni i ruszają za nią w pościg. W ucieczce Aiszy pomaga kobieta , która okazuje się być piratką i członkiem żeńskiej załogi tytułowego Nawiedzonego okrętu. Od tego momentu zaczyna się fantastyczna przygoda. 


Rejs tak wyjątkowym , niesamowicie pięknie opisywanym przez autorkę, statkiem, w dodatku pełnym wyłącznie dziewczyn , to dla Aiszy wspaniałe doświadczenie. Ale przed świeżo upieczoną piratką nie tylko przygody. Załoga skrywa tajemnice, które będzie chciała odkryć, będzie też musiała stawić czoła pewnym niebezpieczeństwom oraz...magicznym stworzeniom. 


Uważam, że to wyjątkowa książka dla młodszych fanów fantastycznych historii i nie tylko , bo i rodzice mogą się przy takiej lekturze dobrze bawić. To wciągająca i pasjonująca powieść przygodowa , która pokazuje jak piękne i ważne są marzenia oraz jak wiele radości daje ich spełnianie. Grupa ciekawych bohaterek , pełnych zapału i świetnych pomysłów ( np. na niesamowite wynalazki)oraz wyjątkowych przygód , wyzwań i zagadek jakich doświadczają , bez wątpienia zaintryguje i zapewni niezapomniane emocje podczas czytania. Warto dać się porwać tej książce. Mój syn jest zadowolony . 


Ta książka jest nie tylko pięknie wydana (książki Wydawnictwa Dwukropek zawsze cieszą oko) ale też pobudza wyobraźnie i fascynuje swoją nietuzinkową zawartością. Mam nadzieję, że przypadnie do gustu także innym, młodym czytelnikom . Polecamy

Tagi: Literatura sensacyjna i przygodowa dla dzieci i młodzieży bóg

Zobacz opinie o książce Nawiedzony Okręt

Kup książkę Nawiedzony Okręt

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy