Nie mówiąc nikomu

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-02-23
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788382340440
Liczba stron: 552
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: przyrodaz

Ocena: 5.6 (10 głosów)

Nie mówiąc nikomu, to piękna książka o niezależności, braku wolności i domowym więzieniu. Jednak przede wszystkim głównym wątkiem książki jest tajemnica. Posiada ją każdy z bohaterów, choć w różnym wymiarze. Są tajemnice, które ranią i takie, które ranią bardziej.
Laura ma wrażenie, że dusi się we własnym domu. Na pierwszy rzut oka jej życie jest po prostu idealne. Ma pieniądze, wspaniałego męża i cudowne dzieci. Ludzie zazdroszczą jej postawności i klasy. Nie znają tylko prawdziwego wnętrza jej domostwa, gdzie z każdego uczynku musi się rozliczać.
Maksymilian, przykładny mąż i żywiciel rodziny. Kocha swoją rodzinę ponad wszystko, tylko, że pod osłoną miłości kryją się jego mroczne tajemnice, które skrzętnie ukrywa przed światem.
Urszula. Kobieta cień, która chce być bardziej niewidzialna niż wiatr. Ma serce skrojone z kawałków, które za nic nie potrafią się zasklepić. Wypełniona bólem przyjmuje od otoczenia jedynie pogardę i uszczypliwości. Ma wszystko, a jednak nie posiada niczego.
Tych troje ludzi posiada swoje tajemne sprawy, które gryzą ich od środka. Historia jakich niewiele, która porwie nasze serca. Niezależność jest w życiu bardzo ważna, a ja mam wrażenie, że wszyscy tutaj żyją bardziej ograniczeni niż sardynki w puszce. Przy czym pewnego dnia w głowie jednej z tych osób zrodzi się pewien plan, by zacząć żyć bardziej, niż do tej pory. Ten powiew świeżości stanie się dla tej osoby jednym życiowym celem.
Kłamstwa, półkłamstwa i niewygodna prawda zdobią ta powieść. Historia momentami wzruszająca, a chwilami egoistyczna. Bardzo dobrze wpada w ucho i ciągnie nas za nie do samego końca. Kolejna książka, której nie da się odłożyć na później. Wolność, której pragną bohaterowie, tak jak my spragnieni jesteśmy wyjaśnienia ich tajemnic. Dość krótkie rozdziały, które się czyta z uwagą. Dosłowna książka w książce. Nazwisko autorki, które warto zapamiętać na dłużej. Opowieść, która nauczy nas, by nie pozwolić być uległym. Miłość, jakiej pragnie kobieta i ból, który nie powinien mieć miejsca. Po prostu piękna:-)

Tagi:

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Nie mówiąc nikomu

Kup książkę Nie mówiąc nikomu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Odważona
Danuta Awolusi0
Okładka ksiązki - Odważona

Odważona to nie historia o diecie cud, wyrzeczeniach i godzinach spędzonych na siłowni. To dużo więcej: poruszająca, bardzo osobista opowieść o tym, jak...

Twoja wina
Danuta Awolusi0
Okładka ksiązki - Twoja wina

Miłość nie zadaje pytań, ale może właśnie ty powinnaś? Marcelina poznaje swojego przyszłego męża w trakcie wieczoru panieńskiego swojej najbliższej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy