Nie patrz w tamtą stronę

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-01-14
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-8069-234-3
Liczba stron: 448
Dodał/a opinię: Ivy

Ocena: 4.73 (15 głosów)

"Nie patrz w tamtą stronę", to książka, która nie zaoferowała mi wielkich zachwytów, ale też i wielkich rozczarowań. Taki sobie średniak nafaszerowany schematami. Widać inspiracje Chrisem Carterem i innymi pisarzami tego gatunku literatury.

 

On, Roman Walter, obowiązkowo z wielką życiową traumą, którą leczy tradycyjnie, alkoholem i "kreskami" i ona jego partnerka, Ala, również obowiązkowo w nim beznadziejnie zakochana. Mają oto do rozwiązania morderstwo popełnione z wielkim okrucieństwem. Ale to nie koniec makabry, wręcz odwrotnie, okazuje się, że cała ta sprawa jest w jakiś sposób powiązana z nadkomisarzem Walterem.

 

Mimo schematów czytało się dobrze. Krótkie, acz treściwe rozdziały, bez zbędnego rozwlekania robiły dobre wrażenie. Nie nudziłam się i mimo wielu postaci i wielu różnych wątków, autor zgrabnie umiał to wszystko pozbierać do kupy i wyklarować prawdopodobne zakończenie. Aczkolwiek, moim zdaniem zbyt wysłodzony epilog nie zrobił dobrze temu zakończeniu. Jednak jest to debiut, więc ocena wyszła mi i tak "dobra"

Zobacz opinie o książce Nie patrz w tamtą stronę

Kup książkę Nie patrz w tamtą stronę

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Nie myśl, że znikną
Marcin Grygier0
Okładka ksiązki - Nie myśl, że znikną

Jest spokojny kwietniowy dzień, gdy grupa chłopców znajduje w parkowym jarze ciało mężczyzny. Zwłoki są nagie od pasa w dół, twarz zmasakrowana...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy