Nie ukryjesz się

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2018-06-15
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788366074064
Liczba stron: 472
Dodał/a opinię: testolandia

Ocena: 6 (3 głosów)

Po przeczytaniu opisu książki nie bardzo wiedziałam, czego mam się spodziewać. Okazało się, że moje początkowe przypuszczenia, co do rozwoju fabuły, się nie potwierdziły. Susan Lewis stworzyła mocną, emocjonującą i zaskakującą powieść. Trudno przedstawić książkę nie ujawniając za dużo.

 
Justine przeprowadza się z Anglii do Culver w stanie Indiana. Małego miasteczka, w którym spędzała w dzieciństwie wakacje u babci. Razem z trzyletnią córeczką jest zmuszona rozpocząć nowe życie z dala od ukochanego męża Matta, rodziny i przyjaciół. Dlaczego Justine ukrywa swoją przeszłość? Przed czym ucieka? Poprzez retrospekcję wiemy, że przez jakiś czas prowadziła wymarzone życie. Miała piękny dom, udane życie zawodowe i towarzyskie, dwójkę wspaniałych dzieci i kochającego męża. Autorka dość ostrożnie dozuje nam wrażenia i do kulminacyjnej sceny, która nam wiele wyjaśni dojdziemy po przeczytaniu prawie 200 stron. Dopiero wówczas zrozumiałam, dlaczego Justine i Matt podjęli tak ekstremalne środki, aby chronić swoją najmłodszą córeczkę. Następnie Susan Lewis próbuje powiązać ze sobą dwa rodzinne sekrety. Nasza bohaterka odkrywa  bowiem pewne zagadkowe informacje dotyczące swojej babci.

 
Tematy poruszone w tej powieści są wielowarstwowe - ból po stracie bliskich, ucieczka od przeszłości, błędy rodzicielskie, rodzinne tajemnice, wina i kara, ale także siła rodzicielskiej miłości, przebaczenie i nadzieja na lepsze jutro. Książka zmusza czytelnika do chwili refleksji. Mocny thriller, który na długo zaprzątnie naszą uwagę.

Kup książkę Nie ukryjesz się

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Nie ukryjesz się
Inne książki autora
Stracona niewinność
Susan Lewis0
Okładka ksiązki - Stracona niewinność

Czasami prawda jest bardziej gorzka niż kłamstwo. Alicia Carlyle wraca w rodzinne strony po tragicznej śmierci męża, z nadzieją, że uda jej się zapomnieć...

Gorycz szczęścia
Susan Lewis0
Okładka ksiązki - Gorycz szczęścia

Jak smakuje szczęście okupione cierpieniem najbliższej osoby? Odkąd mąż Susannah Cates trafił do więzienia, samotna matka bezustannie walczy o utrzymanie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

[...] rodzic nie zawsze jest odpowiedzialny za to, kim okaże się jego dziecko.


Więcej
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje