Nieczyste więzy

Wydawnictwo: Między słowami
Data wydania: 2019-09-04
Kategoria: Romans
ISBN: 9788324056316
Liczba stron: 352
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Malgorzata Nowak

Ocena: 4.75 (8 głosów)

Do sięgnięcia po „Nieczyste więzy” autorstwa K.N.Haner zachęcił mnie dopisek „dark romance”. Słowo „dark” znaczy m.in. ciemny, mroczny, słowa romance raczej nie trzeba tłumaczyć. Mroczny romans to nowość na mojej półce. Zupełnie nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. A ta powieść okazała się jazdą bez trzymanki, ale po kolei.

 

Główna bohaterka Clair Johnson rozpoczyna staż w międzynarodowej korporacji zajmującej się handlem. Wydawać by się mogło, że spełniają się jej marzenia. Ma 21 lat, otrzymała staż na stanowisku analityka. Jest tylko jedno ale… Clair nienawidzi samej siebie. Dziecko gwałtu, którego matka umarła przy porodzie, dziadkowie, którzy nie uporali się z traumą po stracie córki. Clair nie miała łatwego startu. Okoliczności jej przyjścia na świat spowodowały, że Clair jest wycofana, ma trudności w nawiązaniu kontaktów z rówieśnikami. Dziadkowie po raz kolejny próbują pomóc wnuczce i wysyłają ją psychoterapeuty. Doktor Colin Douglas nie wygląda jak lekarz, raczej jak ucieleśnienie snów: bogaty, troskliwy, przystojny. Wszystko wskazuje na to, że doktor Douglas ma patent na dotarcie do najgłębszych tajemnic Clair. Wkrótce między nim a Clair rozpoczyna się mroczna gra, gra przesycona erotyzmem, perwersją i manipulacją. Gra tocząca się o „najwyższą stawkę”. A to tylko część intrygującej historii.

 


Powieść napisana wartkim stylem, szybko się ją czyta. Czy jest to thriller, nie powiedziałabym, raczej erotyk w stylu „50 twarzy Greya” E.L. James czy cyklu „Prokurator” Pauliny Świst. Niestety dobór słownictwa używanego w opisach ostrych scen erotycznych jest identycznie wulgarny jak w przypadku przywołanych powyżej autorek. Jest to moim zdaniem największy minus tej powieści. Doktor Douglas intryguje, a Clair ze swoimi zmianami nastroju i zachowania bardziej irytuje, niż budzi sympatię i/lub współczucie. Zakończenie zapowiada ciąg dalszy i na to czekam. Mam nadzieję, że kolejny tom odsłoni tajemnice mrocznej strony doktora.

 


„Nieczyste więzy” to tytuł dla pełnoletnich czytelników, których nie szokują opisy scen seksu rodem z brutalnych filmów dla dorosłych. Powieść zdecydowanie nie dla feministek, jako że główna bohaterka pod dotykiem mężczyzny zmienia się z inteligentnej młodej kobiety w bezwolną lalkę pozwalającą na wszystko.

Powieść mogę polecić fankom E.L. James, Pauliny Świst, czy modnej ostatnimi czasy Bianki Lipińskiej.

Tagi:

Kup książkę Nieczyste więzy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Nieczyste więzy
Inne książki autora
Na szczycie. Właściwy rytm
K.N. Haner0
Okładka ksiązki - Na szczycie. Właściwy rytm

Każde uczucie niesie za sobą konsekwencje. Ten kto kocha, poświęca się dla miłości.Po dramatycznych wydarzeniach, osamotniony Sedrick próbuje ułożyć...

Koszmar Morfeusza
K.N. Haner0
Okładka ksiązki - Koszmar Morfeusza

Mroczny koszmar, z którego nie będziesz chciała się wybudzić Wszystkie drogi Cassandry Givens prowadzą do Adama McKeya — tej prostej prawdzie nie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Aleksandra Struska-Musiał;
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Pokaż wszystkie recenzje