Niedokończona baśń

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2019-10-16
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-240-7028-2
Liczba stron: 520
Dodał/a opinię: czyczytasz

Ocena: 5.17 (6 głosów)

"Niedokończona baśń" to kolejna książka pani Doroty Gąsiorowskiej na mojej półce i jednocześnie kolejna piękna, wzruszająca i pełna emocji historia. 
Główna bohaterka, Julia, to samotna matka, która po utracie ukochanego stara się ułożyć sobie życie na nowo. Podejmuje pracę asystentki u znanej francuskiej pisarki, ktorej twórczość podziwia. Kobiety wyruszają we wspólna podróż w trakcie, której poznają siebie nawzajem i spróbują rozwikłać zagadkę pewnej średniowiecznej księgi. We Francji Julia stanie też przed trudnym wyborem w życiu osobistym -   posłuchać głosu serca czy postąpić tak, aby nikogo nie zranić ? Czy kobiecie uda się napisać własną, szczęśliwą historię ? 

Autorka ponownie zabiera nas w nostalgiczną podróż w piękne miejsca i pozwala zajrzeć wgłąb duszy i serc naszych bohaterek i wraz z  nimi przeżywać małe smutki oraz cieszyć się drobnymi radościami. Historia urzekła mnie swoją autentycznością i dała możliwość "wczucia się" w sytuację głównej bohaterki, która mogłaby być jedną z moich przyjaciółek. Losy Julii pełne są niezwykle barwnych emocji związanych z trudnościami oraz problemami dnia codziennego jak i radości związanych z nowościami, które przynosi każdy kolejny dzień. To książka, która w bardzo dojrzały i przystępny sposób porusza wiele trudnych tematów jak samotne rodzicielstwo, zdrada czy niezrozumienie i próby pogodzenia się z błędami przeszłości. Całość ma jednak pozytywny wydźwięk i daje nadzieję na lepsze jutro. Jestem pewna, że podobnie jak ja, zostaniecie oczarowani magiczną atmosferą Francji i tajemniczej, niedokończonej średniowiecznej historii. Na szczególną uwagę zasługuje również postać Basi, córki głównej bohaterki, która swoja przecudowną osobowością skardła moje serce i na długo zapadnie mi w pamięć. Serdecznie polecam Wam lekturę "Niedokończonej baśni" i zapewniam, że będzie to doskonała lektura na chłodne jesienne wieczory.

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Niedokończona baśń

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Niedokończona baśń
Inne książki autora
Szept syberyjskiego wiatru
Dorota Gąsiorowska; 0
Okładka ksiązki - Szept syberyjskiego wiatru

Opowieść o uczuciu silniejszym niż syberyjski wiatr. Kalina musi zostawić wszystko, co kocha. Oszukana przez wspólniczkę, wraca do Polski po wielu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
iBoy
Kevin Brooks
iBoy
Pokaż wszystkie recenzje