reklama

Niedokończona baśń

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2019-10-16
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-240-7028-2
Liczba stron: 520
Dodał/a opinię: czyczytasz

Ocena: 5.3 (10 głosów)

"Niedokończona baśń" to kolejna książka pani Doroty Gąsiorowskiej na mojej półce i jednocześnie kolejna piękna, wzruszająca i pełna emocji historia. 
Główna bohaterka, Julia, to samotna matka, która po utracie ukochanego stara się ułożyć sobie życie na nowo. Podejmuje pracę asystentki u znanej francuskiej pisarki, ktorej twórczość podziwia. Kobiety wyruszają we wspólna podróż w trakcie, której poznają siebie nawzajem i spróbują rozwikłać zagadkę pewnej średniowiecznej księgi. We Francji Julia stanie też przed trudnym wyborem w życiu osobistym -   posłuchać głosu serca czy postąpić tak, aby nikogo nie zranić ? Czy kobiecie uda się napisać własną, szczęśliwą historię ? 

Autorka ponownie zabiera nas w nostalgiczną podróż w piękne miejsca i pozwala zajrzeć wgłąb duszy i serc naszych bohaterek i wraz z  nimi przeżywać małe smutki oraz cieszyć się drobnymi radościami. Historia urzekła mnie swoją autentycznością i dała możliwość "wczucia się" w sytuację głównej bohaterki, która mogłaby być jedną z moich przyjaciółek. Losy Julii pełne są niezwykle barwnych emocji związanych z trudnościami oraz problemami dnia codziennego jak i radości związanych z nowościami, które przynosi każdy kolejny dzień. To książka, która w bardzo dojrzały i przystępny sposób porusza wiele trudnych tematów jak samotne rodzicielstwo, zdrada czy niezrozumienie i próby pogodzenia się z błędami przeszłości. Całość ma jednak pozytywny wydźwięk i daje nadzieję na lepsze jutro. Jestem pewna, że podobnie jak ja, zostaniecie oczarowani magiczną atmosferą Francji i tajemniczej, niedokończonej średniowiecznej historii. Na szczególną uwagę zasługuje również postać Basi, córki głównej bohaterki, która swoja przecudowną osobowością skardła moje serce i na długo zapadnie mi w pamięć. Serdecznie polecam Wam lekturę "Niedokończonej baśni" i zapewniam, że będzie to doskonała lektura na chłodne jesienne wieczory.

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Niedokończona baśń

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Niedokończona baśń
Inne książki autora
Szept syberyjskiego wiatru
Dorota Gąsiorowska; 0
Okładka ksiązki - Szept syberyjskiego wiatru

Opowieść o uczuciu silniejszym niż syberyjski wiatr. Kalina musi zostawić wszystko, co kocha. Oszukana przez wspólniczkę, wraca do Polski po wielu...

Pamiętnik Szeptuchy
Dorota Gąsiorowska; 0
Okładka ksiązki - Pamiętnik Szeptuchy

KIEDY DROGI ZA BARDZO SIĘ PLĄCZĄ, TRZEBA SIĘ ZATRZYMAĆ, BY ZNALEŹĆ TĘ WŁAŚCIWĄ Chropowata niebieska okładka, ledwie widoczny rysunek jaskółki i...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje