Nieodpowiednia chwila

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2021-03-02
Kategoria: Romans
ISBN: 9788382021509
Liczba stron: 312
Dodał/a opinię: przyrodaz

Ocena: 5.25 (4 głosów)

Czytając tą książkę miałam wrażenie, że wszystko, co się w niej działo było zawsze w nieodpowiedniej chwili. Wpierw w miłości Daniela i Eve przeszkadza jego była dziewczyna. Wywraca im świat do góry nogami, wymuszając podjęcie ważnych decyzji. Następnie Eve podejmuje wyzwanie i robi absurdalną rzecz. Żyjąc w całkiem nowej rzeczywistości, zdaje sobie sprawę, że wiele spraw pozostało niedomkniętych. Pewna lepszego życia spotyka na swoje drodze steki kłamstw i tajemnic. Wszystko jak zwykle dzieje się w nieodpowiednim momencie. Eva traci tam coś bardzo ważnego, natykając się na kolejne kłamstwa. Historia tak absurdalna, że aż prawdziwa.
Książka ukazuje nam wiele obliczy wyrzeczeń, miłości i kłamstw. Tajemnice ranią tutaj najbliższych, choć zdawać by się mogło, że czasem lepiej wiedzieć mniej. W niektórych jednak sytuacjach bywa całkiem odwrotnie.
Eve spotykają ciosy na które nie da się przygotować. Sytuacje bohaterów wymykają się spod kontroli. Bardziej działają instynktem, niż sercem. Ranią się wzajemni ku lepszemu złu.
Pozycja jak najbardziej życiowa, przygotowująca nas na pewne problemy, które każdego z nas mogą spotkać. Bohaterzy często udają, choć nie mają pojęcia, że zamknięcie oczu nie sprawi, że niedogodność zniknie. Co jakiś czas jakby ktoś otwierał puszkę Pandory, co daje nagły zwrot akcji. Autorka zaskakuje nas pomysłami i nie pozwala przewidzieć dalszych zdarzeń. Roztrząsa tu bardzo trudne tematy rodzinne o których w naszym życiu lepiej jest nie mówić. Doskonale opisuje otoczenie i myśli bohaterów, jednak historia jakby dzieje się z daleka od nas. Nie mamy odczucia, że jesteśmy tam obecni, mimo, że przeżywamy problemy bohaterów.
Daniel jest tu typowym fajtłapą nie mającym pojęcia o zachowaniu kobiet. Jest łatwowierny, dlatego sporo problemów jest spowodowanych przez niego.
Polecam ją z czystym sercem, bo dzięki niej mamy już jakiś obraz sytuacyjny, gdybyśmy mieli kiedyś powielać problemy bohaterów. Książka może być czytana przez obie płci. Naprawdę warta uwagi.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Nieodpowiednia chwila

Kup książkę Nieodpowiednia chwila

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Pozerka
J. Harrow0
Okładka ksiązki - Pozerka

Po pierwsze: ty decydujesz. Po drugie: pamiętaj o uśmiechu. Po trzecie: nie zakochuj się. Potrafisz?... Magda jest atrakcyjną, niezależną kobietą...

Nieodpowiednia dziewczyna
J. Harrow0
Okładka ksiązki - Nieodpowiednia dziewczyna

Gdy cały świat jest przeciwko, a serce i rozum nie współgrają, może wydarzyć się wszystko... Eve to młoda, zdolna tatuażystka. Stroni od mężczyzn...

Zobacz wszystkie książki tego autora