Niepokorna księżniczka

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-02-02
Kategoria: Romans
ISBN: 9788328720343
Liczba stron: 320
Dodał/a opinię: Karolina Osewska

Ocena: 4.93 (14 głosów)

Jasmina&Mason

To moje drugie spotkanie z prozą autorek i pierwsze spotkanie z serią Kingdom of Martagon. Niestety nie miałam okazji czytać dwóch poprzednich tomów, ale spokojnie możecie czytać ten tom bez znajomości poprzednich. Oczywiście bohaterowie z pierwszego i drugiego tomu także tu się pojawiają, ale są oni teraz bohaterami drugoplanowymi.

W trzecim tomie poznamy losy Jasminy, zbuntowanej księżniczki Benorii, która zostaje wysłana przez rodziców do Martagonu by pod okiem Leo i Theresy, pary królewskiej Martagonu, nabrała ogłady, dobrego wychowania i zaczęła zachowywać się jak na damę i księżniczkę przystało. Jasmina od samego początku pokazuje pazurki, nie ułatwiając życia mieszkańcom Martagonu ani Masonowi, który został wyznaczony do jej ochrony.

Jasmina od pierwszego spotkania prowokuje Masona swoim zachowaniem, strojem. A i Mason nie pozostaje obojętny na jej wdzięki. Wyraźnie ciągnie ich do siebie, ale związek ochroniarza z członkiem rodziny królewskiej to szaleństwo, ale jak to mówią, zakazany owoc smakuje najlepiej.

Ta książka podobała mi się bardziej niż "Święta w Port Moody", choć motyw społecznych mezaliansów to nic nowego w literaturze, to wątek niepokornej księżniczki, która skrywa przed światem swoje prawdziwe oblicze, emocje, marzenia, żyjąca w złotej klatce, nie znająca miłości ze strony bliskich, osamotniona i nieszczęśliwa, która w nowym otoczeniu, wśród ludzi jej przyjaznych i w obliczu miłości, która spada na nią niespodziewanie, pozwala sobie na bycie prawdziwą sobą i odważa się zawalczyć o wolność i szczęście, jest interesujący i dobrze się o tym czyta. W tomie tym przeczytamy także o problemach bohaterów z poprzednich tomów, a także dowiemy się co u nich słychać. Idealnym kąskiem dla fanów całej trylogii jest pokazanie na koniec książki jak potoczyły się losy wszystkich bohaterów trylogii.

Podobał mi się wątek knowań i szantażu ojca Jasminy, a także wątek cukierniczy, ciekawie przedstawione życie rodzin królewskich, jego blaski i cienie. Powieść podzielona jest na krótkie rozdziały z perspektywy Jasminy i Masona, co sprzyja szybkiej lekturze. Wydanie także zasługuje na uwagę. Myślę, że z ciekawością sięgnę po poprzednie tomy tej serii. A wam polecam lekturę tego tomu, bo myślę, że będziecie bawili się przy nim dobrze, tak jak ja.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Muza i Grzeszne Książki.

Tagi: Romans współczesny bóg

Zobacz opinie o książce Niepokorna księżniczka

Kup książkę Niepokorna księżniczka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Nowe starego początki
Małgorzata Falkowska0
Okładka ksiązki - Nowe starego początki

Po powrocie z Afryki Zosia postanawia zmienić swoje życie. Czuje, że nadszedł czas na bycie odpowiedzialną... przynajmniej za kogoś. Wraz z mężem Sebastianem...

Poszukiwani, poszukiwany
Małgorzata Falkowska0
Okładka ksiązki - Poszukiwani, poszukiwany

Do czego zdolna jest kobieta, aby zajść w ciążę? W zasadzie dwie kobiety… Po przygodach Berki i jej noworocznym postanowieniu: Mąż potrzebny na już...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy