Niesamowity przewodnik po wszystkim

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2021-06-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788382022216
Liczba stron: 270
Tytuł oryginału: Terry Denton's Really Truly Amazing Guide To Everything
Dodał/a opinię: Karolina Osewska

Ocena: 6 (3 głosów)

Nauka na wesoło

Chyba zgodzicie się ze mną, że nie ma lepszego połączenia niż nauka i zabawa. To poprzez zabawę uczymy się najwięcej. Dlatego polecam Wam z całego serca, Wam wszystkim, nie tylko Waszym pociechom, ten "Niesamowity przewodnik po wszystkim" Terry'ego Dentona. Bo to doskonały przykład połączenia nauki na wesoło, nauki i zabawy.

Przewodnik ten to siedem tematycznych działów, pełnych przezabawnych i uroczych ilustracji, przez zawartość których przeprowadza nas autor tego przewodnika, zwracając się bezpośrednio do czytelników. Jego wędrówce przez tajniki i sekrety Wszechświata towarzyszy ekipa zabawnych zwierzaków, a mianowicie koń i ptak, a także małpki i pająk gigant.

Działy omawiają dane zagadnienia, m.in. autor w przystępny i humorystyczny sposób przybliża powstanie Wszechświata, omawia naszą planetę Ziemię, jak zaczęło się życie, jak wygląda życie wokół nas, świat stworzony przez ludzi, zatrzyma się na parę chwil także nad zagadnieniem czasu i jego upływie. A wszystko to podane w towarzystwie czarno-białych ilustracji, które są wyraźne i czytelne. Dzięki temu tekst i zawarte w nim wiadomości są przez nas przyswajane jeszcze szybciej.

Przewodnik ten to doskonały prezent dla dzieci, ale i starsi czytelnicy doskonale się w nim odnajdą, być może dowiedzą się czegoś nowego albo utrwalą sobie informacje, które znają ze swoich lat szkolnych. Świetna, przyjemna rozrywka dla małych i dużych, bawi i uczy, przyciąga uwagę i zachęca do wspólnej zabawy i nauki. Ja jestem zachwycona i bawiłam się przy jego lekturze wyśmienicie ! Polecam jak najbardziej !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Niesamowity przewodnik po wszystkim

Kup książkę Niesamowity przewodnik po wszystkim

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
130-piętrowy domek na drzewie
Terry Denton0
Okładka ksiązki - 130-piętrowy domek na drzewie

Dziesiąty tom najśmieszniejszej serii od czasów ,,Dziennika cwaniaczka"! Andy i Terry mieszkają w stutrzydziestopiętrowym domku na drzewie (mieli...

117-piętrowy domek na drzewie
Terry Denton0
Okładka ksiązki - 117-piętrowy domek na drzewie

Dziewiąty tom najśmieszniejszej serii od czasów ,,Dziennika cwaniaczka"! Andy i Terry mieszkają w stusiedemnastopiętrowym domku na drzewie (mieli...

Reklamy