Opinia o książce - Niespokojni zmarli

Opinia napisana przez: Kinga Lamczyk

kingaczyta.blogspot.com

Dzięki Simonowi Beckettowi rozpoczęła się moja przygoda z thrillerami. To właśnie jego "Chemia śmierci" rozpoczęła moją fascynację mocnymi, krwawymi historiami. I jestem mu naprawdę mega wdzięczna! Po pierwszym tomie z doktorem Hunterem, przyszedł czas na trzy kolejne, które również pochłonęłam. A teraz, chyba po 3 czy 4 latach mam okazję trzymać kolejną część. Ale tym razem mam też okazję ocenić ją już jako bardziej doświadczona czytelnika i popatrzeć w większą rezerwą. Czy dalej jestem tak oczarowana?

 

Z jednej strony jestem bardzo szczęśliwa, że pojawił się kolejny tom, bo myślałam, że to już definitywny koniec dr Huntera. Z drugiej jednak odczuwam pewien niedosyt. Mam wrażenie, że to już nie było to. Ja chyba inaczej tę serię zapamiętałam. Nie wiem, może liczyłam na te same emocje, co przy pierwszym tomie, na tę moją fascynację i wytrzeszczone ze strachu oczy i walące serce, jeszcze nie przyzwyczajone do mocnych scen i zwłok.

 

Nie zrozumcie mnie źle, bo "Niespokojni zmarli" to w dalszym ciągu dobry thriller, ale trochę jednak różni się od poprzednich tomów. Mam wrażenie, że autor wyszedł z wprawy, oddalił się od dr Huntera, a teraz mu ciężko wrócić. Książka jest miejscami przegadana, co negatywnie wpływa na akcję. Brakowało mi tu też tego specyficznego i mrocznego klimatu, wiedzy medycznej i szybciej bijącego ze strachu serca. Hmmm, czyżby Beckett zbliżał się do obyczajówki? Mam nadzieję, że nie, bo tego nie będę w stanie w tej serii zaakceptować.

Kup książkę Niespokojni zmarli

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Niespokojni zmarli
Książka
Niespokojni zmarli
Simon Beckett
Inne książki autora
Dzień jak dzień
Simon Beckett0
Okładka ksiązki - Dzień jak dzień

Doktor David Hunter skłania zmarłych do zwierzeń w literackich thrillerach, które poruszają najgłębsze emocje milionów czytelników...

Zapisane w kościach
Simon Beckett0
Okładka ksiązki - Zapisane w kościach

Runa - mała spokojna wysepka na Hebrydach, odcięta od świata miotanym sztormem oceanem, tam doktor David Hunter - antropolog sądowy, który "wie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Nigdy przenigdy...
Emilia Jachimczyk
Nigdy przenigdy...
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy