Noc w Caracas

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2021-06-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788381169110
Liczba stron: 224
Tytuł oryginału: La hija de la espaňola
Tłumaczenie: Magdalena Olejnik
Dodał/a opinię: milosnikksiazkow

Ocena: 5.17 (6 głosów)

Wenezulea to jedno z miejsc, które od lat chciałabym zobaczyć. Czasami śni mi się po nocach gdy ciepłym wieczorem idę brzegiem morza wypatrując zachodu słońca. Tropiki rozbudzające zmysły nie jednego turysty.

 


‘’Noc w Caracas’’ uświadomiło mi jak błędny obraz miałam zawsze przed oczyma gdy myślałam o Wenezueli. Zaczęłam szperać w internecie informacji, chciałam je wszystkie pochłonąć i zrozumieć ‘dlaczego?’. Najbardziej zdumiewa wiadomość jak ludzie tam żyją i jak udaje im się przetrwać.

 


Ta książka mnie przerosła. Sięgałam po nią z podejściem, że to będzie coś lekkiego, że będę się przy niej dobrze bawić. I koniec końców tak się też stało. Ale trochę inaczej niż przypuszczałam. Ta książka boli. Zdumiewa. Frustruje. Ukazuje nam, że jednak czasami w życiu wcale nie mamy tak źle jak się nam wydaje. Ta pozycja jest niepozorna. Za tą piękną okładką czeka nas historia pełna smutku i łez.

 


Wyobraźcie sobie sytuacje, że wracacie z pracy i chcecie otworzyć drzwi do swojego domu. Zamki są wymienione, a Wasze mieszkanie już do Was nie należy. Co robicie? Jak byście się zachowali? Co byście zrobili aby zawalczyć o swoje życie? Żeby przetrwać to piekło, które spadło na Was jak grom z jasnego nieba.

 


‘’Noc w Caracas’’ ma ledwie ponad 200 stron ale pobudza wszystkie emocje. Czułam się jakbym była zmieszana z błotem po przeczytaniu 50 z nich. Płakałam bo inaczej nie potrafiłam. Musiałam wyrzucić z siebie ten żal, który tak bardzo mi zalegał. W niektórych chwiach czułam się jakbym to ja była główną bohaterką w tej pozycji.

 


Nie chce pisać więcej. Nie chce zdradzić za dużo. Za to chciałabym aby ta książka dotarła do każdego czytelnika. Przecież nie tylko ja powinnam mieć tak zszargane nerwy. ?

 


A tak na serio to.. rozumiem, że niektórzy czytelnicy nie odbiorą tej historii w ten sam sposób co ja. To jest piękne w mniemaniu swoich gustów.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Noc w Caracas

Kup książkę Noc w Caracas

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy