Nowa encyklopedia chrześcijaństwa (mały format)

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2017-01-26
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7971-624-1
Liczba stron: 864
Dodał/a opinię: Anna Globisz

Ocena: 0 (0 głosów)

Nowa encyklopedia chrześcijaństwa wydawnictwa Jedność to kompendium wiedzy dotyczącej wszystkiego tego, co wiąże się ze współczesnym światem chrześcijańskim.

Publikacja zawiera 1300 haseł wzbogaconych ilustracjami, a same teksty informacyjne w niej zawarte, opracowane zostały przez wybitnych europejskich ekspertów, nie pozostawiając miejsca na niedopowiedzenia czy nieścisłości. Jest całość skarbnicą wiedzy o Kościele, sięgającą czasów najdawniejszych, czerpiącą z  teraźniejszości i ukierunkowaną na przyszłość. Dzięki małemu formatowi może być swobodnie przeglądana i czytana tak całościowo, jak wyrywkowo.

Wszystkie hasła zostały uporządkowane alfabetycznie, a większość z nich uatrakcyjniona ilustracjami, reprodukcjami dzieł sztuki lub też fotografiami ważnych osób czy też wydarzeń.

Nie jest to jednak jedynie zbiór najbardziej sztampowych haseł, możliwych do odnalezienia także w wielu innych miejscach. Publikacja pochyla się także nad problemami aktualnymi i szeroko komentowanymi w  ostatnich czasach, takimi jak antykoncepcja (stanowisko Kościoła katolickiego oraz stanowisko Kościoła prawosławnego i protestantyzmu) czy polityka a chrześcijaństwo. W książce omówione zostały między innymi doktryny, najważniejsze zakony,  grzechy, postaci historyczne oraz ich działalność religijna, społeczna oraz kulturalna, przypowieści i wiele innych. Zakres tematyczny jest bardzo rozległy, umożliwiając odnalezienie w książce prób odpowiedzi na prawie każde dręczące czytelnika pytanie dotyczące Kościoła i jego kondycji we współczesnym świecie.

Książka wielokrotnie odsyła czytelnika do źródeł, poszerza jego wiedzę, a także zachęca do dalszych poszukiwań, podsycając iskrę ciekawości i dając możliwość pogłębienia tematu ze wskazaniem odpowiednich miejsc omawiających dane zagadnienie. Poruszanie się po całości ułatwia zawarty z tyłu książki indeks haseł.

Publikacja stanowić może źródło wiedzy zarówno dla osób wierzących – chcących swą wiarę pogłębić – jak i niewierzących, poszukujących informacji dotyczącej kultury chrześcijańskiej czy też historii Kościoła.

Bardzo pożyteczna lektura, którą polecam.

 

Kup książkę Nowa encyklopedia chrześcijaństwa (mały format)

REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Nowa encyklopedia chrześcijaństwa (mały format)
Inne książki autora
Poznajemy 200 czynności. Książka z naklejkami
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Poznajemy 200 czynności. Książka z naklejkami

Kolorowe ilustracje i naklejki zawarte w tej książce sprawią, że dziecko połączy zabawę z nauką nowych wyrazów oraz z nauką czytania. Zabawa polegająca...

Samouczek języka niemieckiego
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Samouczek języka niemieckiego

Zawiera współczesne teksty o tematyce społecznej, ekologicznej, edukacyjnej, informatycznej i turystycznej przedstawia autentyczne dialogi związane z...