Nowe przygody Kubusia Puchatka

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-03-29
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-240-4017-9
Liczba stron: 136
Tytuł oryginału: The Best Bear in all the World
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Michał Rusinek
Ilustracje: Mark Burgess
Dodał/a opinię: Anna Globisz

Ocena: 5.17 (6 głosów)
Inne wydania:

Na książkach o Kubusiu Puchatku wychowały się całe pokolenia dzieci. Miś o Bardzo Małym Rozumku zawładnął sercami oraz wyobraźnią najmłodszych i dorosłych na długie lata, wciąż ciesząc się niegasnącą popularnością.

Z okazji jego 90-tych urodzin powstała specjalna książka, będąca oficjalną kontynuacją tekstów Alexandra Alana Milne’a, w której znajdziemy cztery nowe opowiadania o ulubionym bohaterze, przeznaczone na każdą z kolejnych pór roku: jesień, zimę, wiosnę oraz lato. Ich spisania podjęli się Paul Bright, Brian Sibley, Jeanne Willis i  Kate Saunders. Ilustracje w stylu E.E. Sheparda stworzył zaś Mark Burgess. Tak wydana książka, stanowi hołd oddany Kubusiowi oraz jego Autorowi, pozostając utrzymaną w oryginalnej konwencji.

Na całość składają się cztery rozdziały. Pierwszy, w którym Puchatek i Prosiaczek przygotowują się na spotkanie Smoka, stanowi historię przyjaciół ze Stumilowego Lasu, którzy sprowokowani opowieścią Krzysia odbywającego próby do spektaklu, w którym zagrać ma on świętego Jerzego walczącego z ziejącą ogniem istotą; czynią przygotowania na spotkanie z  mitycznym stworzeniem, którego ogromnie się boją.

Drugi, w którym do Lasu przybywa Pingwinek, to opowieść zimowych przygód Kubusia i pozostałych mieszkańców Lasu, którzy goszczą u siebie Pingwinka i wraz z nim organizują Specjalny Piknik Zimowy.

Trzeci, w którym Kłapouchy podejrzewa, że Inny Osiołek ma chrapkę na jego oset, jest historią najsmutniejszego przyjaciela Puchatka, który obawia się, że Las zamieszkuje Inny, mający zamiar podbierać mu to, co jako jedyne sprawia mu w życiu krótkotrwałą namiastkę radości – oset. Bohaterowie próbują odnaleźć sprawcę całego zamieszania i się z nim rozmówić.

Wreszcie czwarty, w którym Puchatek marzy o Przyprawie Nilu, o której – jak zapamiętał – przeczytał mu Krzyś. Miś o Bardzo Małym Rozumku marzy, by gdzieś przy rzece odnaleźć przyprawę o zupełnie nowym smaku i wraz z grupką przyjaciół postanawia wyruszyć na jej poszukiwania.

Czytając kolejne fragmenty, wyraźnie czuć ducha oryginalnych opowieści. Autorzy zadbali o podobieństwo nazewnictwa, języka i formy, jaką przybrały kolejne historie. Nie wychodzą oni przed tekst, stają się całkowicie przejrzyści i niewidoczni dla młodego (lub nieco starszego, zafascynowanego Kubusiem) czytelnika.

Jako kontynuacja Nowe Przygody Kubusia Puchatka bardzo dobrze spełniają swoją rolę i warte są polecenia każdemu odbiorcy, który zasmakował w  prozie Milne’a, i któremu tęskno do dalszych przygód Misia. Ta książka spełni ich oczekiwania i będzie odpowiedzią na ową tęsknotę, a dla starszych  dodatkowo - prawdziwą podróżą sentymentalną. 

 

Kup książkę Nowe przygody Kubusia Puchatka

REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Nowe przygody Kubusia Puchatka