O kwiatkach i wariatkach... Opowieść strażniczki zegarów

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2018-02-13
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-65351-54-8
Liczba stron: 320
Dodał/a opinię: agulka

Ocena: 4.5 (2 głosów)

"... zazdrościła trzem przyjaciółkom porozumienia dusz, nie wiedząc jednak jak trudną przebyły drogę, żeby dojść do takiej spójności. Nie znała ich przeszłości . Nie wiedziała z jakimi demonami musiały się zmagać. Widziała tylko efekt końcowy . Trzy przyjaciółki w różnym wieku , z różnymi usposobieniami , z różnymi dysfunkcjami , doskonale rozumiejące się bez słów."
To właściwie cała kwintesencja książki do której sięgnęłam przede wszystkim ze względu na piękną okładkę. Spotykamy tu cztery przyjaciółki Zosię , Różę, Renatę i Magdę, które zostały połączone ze sobą za sprawą pobytu w zakładzie leczenia wszelkiego rodzaju nerwic. Tam to szukały spokoju i próbowały odnaleźć się w rzeczywistości. Po zakończeniu leczenia wybierają się wspólnie w podróż , która ma na celu sprawdzić jak sobie radzą w normalnym funkcjonowaniu w społeczeństwie. Tym bardziej, że jedna z nich własnie została sama po śmierci męża. Wybór pada na austriacki Innsbruk.
Podczas pobytu w urokliwym pensjonacie kobiety odkrywają jak silna łączy je więź. Pobyt w pensjonacie po kolei odsłaniał różne oblicza przyjaciółek , a za każdą z nich stała swoista historia, czasem zabawna, a czasem pełna smutku i zadumy. Do przyjaciółek dołącza na miejscu Matylda, która obserwuje panujące między nimi stosunki i znakomicie wtapia się w ich przyjaźń. Poznajemy także Bruna poruszającego się na wózku i mającego dosyć wybuchowy charakter. Nie można także zapomnieć o Rexie sympatycznym psiaku, który kocha jedzenie i upatrzył sobie szczególnie Zosię.
Wraz z bohaterkami i autorka trafiamy także na tajemniczy zamknięty od wielu lat pokój, w którym stoi nieużywany od lat olbrzymi zegar. To własność Racheli matki Brunona. Było to szczególne miejsce dla tej kobiety, bo wielokrotnie rozmawiała ze starym zegarem powierzając mu problemy i radości.
Czytając tę książkę miałam momentami ochotę odłożyć ją zwłaszcza wtedy, gdy wątki rozchodziły się zupełnie. Ale wciąż wracałam aby poznać do końca historię zegara i spotykać się ze zwariowaną Matyldą. zauroczyły mnie także piękne opisy przyrody, którą poznawały także bohaterki w czasie licznych wędrówek alpejskimi szlakami.

Kup książkę O kwiatkach i wariatkach... Opowieść strażniczki zegarów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce O kwiatkach i wariatkach... Opowieść strażniczki zegarów
Inne książki autora
Owce, barany i gminne szykany
Marta Osa0
Okładka ksiązki - Owce, barany i gminne szykany

Nic w życiu nie dzieje się bez powodu. Utrata pracy, może domu, tajemniczy grób w ogrodzie, skryty pomiędzy krzakami porzeczek, nowi ludzie, starzy wrogowie...

Róża, bratki i wariatki
Marta Osa0
Okładka ksiązki - Róża, bratki i wariatki

Róża po dramatycznych doświadczeniach spędza czas w pałacu wśród lasów i jezior. Przebywa tam wielu wrażliwców pokaleczonych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje