O psie, który wrócił do domu

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-01-30
Kategoria: Przygodowe
ISBN: 9788366134935
Liczba stron: 392
Tytuł oryginału: A Dogs Way Home
Dodał/a opinię: Aila92

Ocena: 5.23 (22 głosów)

Po wielu zachwytach książkami autora, których byłam światkiem na kilku książkowych grupach oraz wielu pozytywnych recenzjach filmów postanowiłam się przełamać i zapoznać z twórczością Bruce'a Camerona. Oczekiwałam opowieści o psiaku, który musi się zmierzyć z wieloma kilometrami, żeby wrócić do swojego domu i właściciela - Lucasa. W zamian otrzymałam książkę, przy której nie sposób było się nie uśmiechać, ale zdarzało mi się też uronić łzę (no dobrze, nie oszukujmy się - na koniec płakałam jak głupia).

Lucas, młody chłopak i miłośnik zwierząt, próbuje ratować bezpańskie koty z budynku, który ma zostać wyburzony. Ku swojemu zaskoczeniu w ruinach odnajduje... szczeniaka. Zabiera małą suczkę do siebie i nadaje jej imię Bella. Musi ją ukrywać, ponieważ jest ona "zakazanej rasy". Okazuje się, że Bella jest świwtnym psem terapeutycznym dla mamy Lucasa oraz pacjentów szpitala, w którym pracuje Lucas. Niestety, bieg wypadków sprawia, że Bella musi zostać wywieziona z Denver. Lucas obiecuje sobie, że znajdzie mieszkanie za miastem i odbierze Bellę. Jednak, na dzień przed "odebraniem" psa, Bella ucieka. Czy bezpiecznie wykona polecenie "do domu"? A może stanie się najgorsze, a drogi Belli i Lucasa rozejdą się na zawsze?

Tak jak pisałam wcześniej, przy książce śmiałam się i płakałam na zmianę. Bardzo zaprzyjaźniłam się z Bellą, a fakt, że książka jest pisana z perspektywy psa tylko pogłębia moją sympatię do tego uroczego zwierzaka.

Tagi: Kolorado

Kup książkę O psie, który wrócił do domu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce O psie, który wrócił do domu
Inne książki autora
Misja na czterech łapach. Powieść dla ludzi
W. Bruce Cameron0
Okładka ksiązki - Misja na czterech łapach. Powieść dla ludzi

Historia, która trafiła do serc czytelników na całym świecie. Nie tylko dla miłośników czworonogów! Wszystkie psy idą do Nieba…...

Był sobie szczeniak (#2). Bailey
W. Bruce Cameron0
Okładka ksiązki - Był sobie szczeniak (#2).  Bailey

Szczenięce lata bohatera słynnej książki ,,Był sobie pies" Oto pełna ciepła ilustrowana opowieść dla dzieci o wesołych przygodach zabawnego psiaka, którego...

Zobacz wszystkie książki tego autora