Obca kobieta

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-09-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788328091108
Liczba stron: 352
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Morella

Ocena: 5.33 (9 głosów)

Serdecznie dziękuję Grupie wydawniczej Foksalza egzemplarz recenzencki. 


To moje pierwsze spotkanie z twórczością Magdaleny Majcher. Myślę, że udane. Poczułam się nawet zachęcona, by przeczytać inne powieści autorki. 
,,Obca kobieta" opowiada o Weronice, pracownicy opolskiej biblioteki, partnerce karierowicza Huberta i matce zastępczej dziesięcioletniej Oliwki. Wszystko było niemal jak w bajce. Przystojny partner, wspólne mieszkanie i rezolutne dziecko. Idealnie. Wszystko zmienia się gdy po niemal dekadzie wspólnego życia, Hubert oświadcza, że to koniec. Z dnia na dzień Weronika została pozbawiona nie tylko mieszkania, ale przede wszystkim kontaktów z Oliwią, którą kochała jak własne dziecko. W tym momencie w bohaterce budzi się kobieta waleczna, która z wielką determinacją dąży do prawnego uregulowania kontaktów z córką Huberta. W międzyczasie dowiadujemy się, z jakimi demonami przeszłości Weronika musi żyć i zmagać. Sprawa kontrowersyjna, ostatnio nawet szeroko nagłośniona w mediach, dzieląca społeczeństwo na dwa obozy. Każdy z nas, wewnątrz siebie musi się jednak dobrze zastanowić, co by zrobił, gdyby był w takiej sytuacji. Oceniać jest łatwo, piętnować i doradzać również. Jednak nigdy nie będąc w takiej sytuacji, nie wiemy jakie decyzje sami byśmy podjęli. 
Książkę przeczytałam w jeden dzień. Styl autorki jest lekki, bardzo przystępny. Nie ma w nim niepotrzebnie długich zdań, psychologicznych wywodów. Autorka postawiła na zwięzłość i konkretność wypowiedzi, za co stawiam dużego plusa. Poruszona kwestia walki o dziecko sama w sobie jest sprawą trudną zatem równowaga i subtelność stylu jest tutaj niezwykle ważna. Podobało mi się również to, że autorka całą sytuację prawną przedstawiła na podstawie przepisów obowiązujących w naszym kraju. Pierwszy raz od dawna nie poczułam niechęci do żadnego z bohaterów, za co też daje plusa. Oceniam książkę na 8/10. Polecam.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Obca kobieta

Kup książkę Obca kobieta

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Wszystkie pory uczuć. Wiosna
Magdalena Majcher0
Okładka ksiązki - Wszystkie pory uczuć. Wiosna

Ewelina pragnie tylko jednego - zostać matką. Niestety, los nie daje jej takiej możliwości. Razem z mężem decydują się na adopcję. Jednak kiedy na ich...

Prawda przychodzi nieproszona. Osiedle Pogodne
Magdalena Majcher0
Okładka ksiązki - Prawda przychodzi nieproszona. Osiedle Pogodne

Zajrzyj za zamknięte drzwi luksusowych domów! Osiedle Pogodne – poznaj jego tajemnice. Magdalena starannie ukrywa swoją przeszłość przed...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy