Oczy pełne szumu

Wydawnictwo: Wydawnictwo IX
Data wydania: 2018-10-10
Kategoria: Horror
ISBN: 9788395061035
Liczba stron: 214
Tytuł oryginału: Oczy pełne szumu
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Wioleta Ślezińska

Ocena: 5 (2 głosów)

"Oczy pełne szumu" jest książką inną, niż wszystkie, które zazwyczaj czytam. Autor prowadzi z czytelnikiem grę. Wrzuca go w świat polskich blokowisk, szarych ludzi i codziennej tułaczki. Poznajemy bohaterów znudzonych monotonią życia, którzy starają się odnaleźć własne ja. I w tym momencie czytelnik dostrzega, że porusza się już w warstwie onirycznej. Został wepchany w groteskowy sen, nie wiedzą nawet w którym momencie do tego doszło. Wykreowana rzeczywistość zaczyna spadać na bohaterów, przygniatając ich swoim ciężarem.

 

Prawy, lewy, złamany

 

Książka w brutalny i dosadny sposób krytykuje wady społeczeństwa, czasem w tak irracjonalny sposób, że to naprawdę działa. Człowiek po przeczytaniu "Oczy pełne szumu" zwyczajnie musi się zatrzymać i pomyśleć. To jest wymagająca lektura, z której zapewne wielu rzeczy nie zrozumiałam i masa wniosków pozostaje przede mną ukryta.
Jedno wiem na pewno. Wszyscy jesteśmy ćpunami. Zmienia się tylko nasze źródło uzależnienia. Dawid Kaim w swojej książce pomaga czytelnikowi odkryć prawdę i prowadzi go do objawienia. Jakiego? To już każdy musi odkryć sam.
Książkę polecam, ale zastrzegam, że nie jest to łatwa i przyjemna lektura.

 

"Spojrzałem na ludzi przechodzących pod blokiem. Z wysokości byli naprawdę mali i śmieszni. Jak marionetki, sterowane ręką ukrytą za ciemnym szkłem nieba."

Tagi: horror

Zobacz opinie o książce Oczy pełne szumu

Kup książkę Oczy pełne szumu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Prawy, lewy, złamany
Dawid Kain0
Okładka ksiązki - Prawy, lewy, złamany

Młodzi mieszkańcy jednego z krakowskich osiedli dowiadują się, że ktoś filmuje ich bez ich zgody i wiedzy, z poszczególnych ujęć montując sceny...

Kotku, jestem w ogniu
Dawid Kain0
Okładka ksiązki - Kotku, jestem w ogniu

Życie w świecie opanowanym przez książkoholików nie jest łatwe, ale Edward Egan, mieszkaniec Postmoderny i nieuleczalny utracjusz, stara się skupiać...

Zobacz wszystkie książki tego autora