Odrobina czarów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2020-10-28
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788308073117
Liczba stron: 392
Tytuł oryginału: Sprinkle Of Sorcery
Dodał/a opinię: Karolina Osewska
Tom 2 cyklu Szczypta magii

Ocena: 6 (3 głosów)

97/52/2020

"Odrobina czarów" Michelle Harrison @Wydawnictwo Literackie #recenzjaprzedpremierowa

"Jedna na bagienne mgły,
Dwie - na splot wydarzeń zły,
Trzeciej widok zawsze wróży:
Bądź gotowy do podróży."

Jesteś gotowy na niezapomnianą, szaloną i pełną magii przygodę? Czy masz odwagę podążyć za błędnym ognikiem? Jeśli tak, to chwyć w dłonie "Odrobinę czarów" i zanurz się w wspaniałym świecie sióstr Wspacznych.

Gdy klątwa, która ciążyła na rodzinie Wspacznych, zostaje zdjęta, siostry, Felicity, zwana Fliss, Betty i Charlie, mogą spokojnie i bez przeszkód opuścić swój dotychczasowy dom, Kieszeń Kłusownika na Wronoskale. Czekają na kupców ich gospody, by wyruszyć w wymarzoną podróż w nieznane.

Wszystko zmienia nagłe pojawienie się trzech wron, które według babki dziewczynek, Buni Wspacznej, miały zwiastować niespodziewaną podróż.
Dziewczęta zostają wciągnięte w zwariowaną przygodę, podczas której będą musiały uratować z rąk porywaczy, jedną z nich, pomóc pewnej tajemniczej uciekinierce z wyspy Udręki, a także wykazać się odwagą, hartem ducha, siłą, poświęceniem, jak również przeżyją spotkanie z piratami i ich kapitanem, Ronią i jej kotem Bandziorem, poznają niespodziewanego sprzymierzeńca w postaci pewnego pirata imieniem Pluj, a także wyruszą na magiczną wyspę, której nie ma na żadnych znanych mapach, by zdobyć dowód na niewinność bliskiej osoby Błądki, dziewczynki, która uciekła z Udręki.

"Odrobina czarów" to wspaniała przygoda, która porwie młodszych jak i starszych czytelników, ja jestem tego najlepszym dowodem.
Książka ta, to pełna magii, emocji, siostrzanej więzi silniejszej od ludzkiego okrucieństwa, miłości, przyjaźni, opowieść w której legendy, powtarzane od wielu, wielu lat, ożywają i przeplatają się z rzeczywistością, historia w której legendy skrywają w sobie ziarno prawdy i mogą nam służyć pomocą gdy zajdzie potrzeba. Przekonają się o tym siostry Wspaczne na własnej skórze. To bohaterki, które skradły moje serce. Chciałabym mieć tak rezolutne, silne, odważne, gotowe do największych poświęceń dla najbliższych, przyjaciółki. Charlie, szalona, wiecznie głodna, kochająca zwierzęta, odważna sześcioletnia dziewczynka. Fliss, delikatna nastolatka, romantyczka, potrafiąca, gdy wymaga tego sytuacja, zachować zimną krew i odważnie wspierać siostry. Betty, choć nie najstarsza, to najbardziej zorganizowana spośród sióstr, duch przywódcy, odważna, śmiała, nie bojąca się wyzwań i ryzyka. Wszystkie siostry łączy natomiast dobroć i gotowość niesienia pomocy potrzebującym.
Zauroczył mnie także nastoletni pirat, Pluj, chłopak tęskniący za ciepłem rodzinnym, który ratuje dziewczęta, gdy potrzebują pomocy i wsparcia. Czarnym charakterem w książce zdecydowanie jest dwójka porywaczy, marząca o nieprzebranych skarbach, które skrywa wrak kapitana Rdzawego Macherki, Kompas Czarnoksiężnika, a także kapitan Rdzawych Łajbotłuków, Ronia, których jednak dosięgnie sprawiedliwość.

"Odrobina czarów" to powieść, którą pokochałam całym sercem. Książkę czyta się bardzo szybko. Cały czas coś się dzieje, a ty z zapartym tchem śledzisz przygody bohaterek. Jest to idealna książka dla kochających morze, opowieści o piratach, ukrytych skarbach, nawiedzonych wrakach, magicznych wyspach, niezwykłych przedmiotach, a także historii o zwycięstwie dobra nad złem, i legendach, które zawsze kryją ziarno prawdy i ważny morał, przypominający, co w życiu, tak naprawdę jest najważniejsze.

Na uwagę zasługuje prześliczna okładka, która zachęca do lektury, przyciąga wzrok, zapowiadając wspaniałe przygody.
Polecam z całego serca, a ja z wielką przyjemnością sięgnę po "Szczyptę magii", bo chętnie jeszcze raz spotkam się z siostrami Wspacznymi. 

Premiera książki już niedługo, bo 28.10.2020 r. !!! Zachęcam gorąco do kupna i lektury ! Nie będziecie zawiedzeni ! 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Literackiemu.

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Odrobina czarów

Kup książkę Odrobina czarów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
13 zaklęć
Michelle Harrison0
Okładka ksiązki - 13 zaklęć

Red trafia do królestwa wróżek i zawiera z nimi umowę - wróżki uwolnią jej uprowadzonego brata, ale tylko wtedy, gdy odnajdzie porozrzucane...

Szczypta magii
Michelle Harrison0
Okładka ksiązki - Szczypta magii

Trzy siostry, rodzinna klątwa i... szczypta magii Wronoskał, gdzie mieszkają od dzieciństwa Cherlie, Betty i Fliss, jest dla nich niczym wznoszące się...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy