Odwet

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2020-10-14
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788328076877
Liczba stron: 400
Dodał/a opinię: LadyPasja

Ocena: 5 (1 głosów)

„Odwet” autorstwa Claire Douglas od Wydawnictwa WAB to książkowe zaskoczenie.

 

Wyobrażacie sobie sytuację, w której zamieniacie się na domy/ mieszkania z nieznajomymi? Wyobrażacie sobie, że swój dom, swoją twierdzę oddajecie zupełnie obcym ludziom (po tym, jak znajdujecie ulotkę zapraszającą do takiej wymiany)? Wyobrażacie sobie, że sami zamieszkujecie w obcym domu?

 

No we mnie budzi to opór.

 

Od chwili zamiany domów przez głównych bohaterów cały czas czuje się niepokój i czeka się, aż wydarzy się coś złego… ale tak bardzo złego i nieuchronnego. Dodatkowo  niepokój potęguje fakt, iż już we wstępie dowiadujemy się, że pojawi się zbrodnia, a bohaterowie skrywają tajemniczą przeszłość. I to jest świetny zabieg, bo po przeczytaniu całości jesteśmy nadal zdumieni, zmuszeni do refleksji i złożenia układanki na nowo.

Zamysł jest bardzo ciekawy, intryga wciągająca, a budzące się podczas lektury emocje intrygujące. Jednak ilość wątków pobocznych może odciągać uwagę od głównego wątku.

Bohaterowie są wewnętrznie poobijani, skrywają liczne tajemnice, a one powoli burzą fasadowy porządek ich życia. Główna bohaterka – Libby, budzi sympatię (uratowała dzieci z pożaru), współczucie (poroniła), ale jej naiwność jest zaskakująca i stanowi pewną przeciwwagę dla wszystkich zalet.

 

W książce jest kilka ważnych punktów, które rozjaśniają liczne tajemnice i zdradzają sekrety, jednak nie na tyle, by zakończenie było oczywiste. Zakończenie  zaskakuje i to bardzo. Ten thriller psychologiczny wzbudza naszą podejrzliwość i uruchamia zmysł detektywistyczny czytelnika.

Tytuł idealnie oddaje wydarzenia przedstawione w książce. Jednak nie rozwinę tego wątku, by nie psuć Wam przyjemności z delektowania się tym tytułem.

Polecam lekturę na spokojne wieczory.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu WAB.

Tagi:

Kup książkę Odwet

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Odwet
Inne książki autora
Siostry
Claire Douglas0
Okładka ksiązki - Siostry

Kiedy jedna siostra umiera, druga musi dołożyć wszelkich starań, by przetrwać. Abi cały czas nie może się pozbierać po tragicznej śmierci jej siostry bliźniaczki...

Ktokolwiek widział
Claire Douglas0
Okładka ksiązki - Ktokolwiek widział

Nowa powieść autorki bestsellerowego thrillera Siostry! Są wspomnienia, które potrafią prześladować całymi latami. Są sekrety, przed którymi...

Zobacz wszystkie książki tego autora