Odwrócone

Wydawnictwo: iuvi
Data wydania: 2019-04-24
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 978-83-7966-049-0
Liczba stron: 272
Dodał/a opinię: Violetkove

Ocena: 5.33 (6 głosów)

Cudowna baśń dla dorosłych i nie tylko, pełna ciszy i dźwięków pragnących się uwolnić, a także tajemnic, bólu i kłamstw.
W podwodnyn klasztorze surowa Matka Dziewięć wychowuje dziewczęta, tak zwane odwrócone, by potrafiły zamieniać muzykę w złoto. Na zewnątrz, w Blajbakanie, Mistrzowie, którymi zostać mogą tylko chłopcy, grają muzykę i wybierają swoje odwrócone, by wytwarzały migot (czyli złoto). A nad wszystkim tym czuwa okrutny i wszechmocny Kurator, który manipuluje społeczeństwem i młodziutką królewną.

Delpherina ma dwanaście lat i jest jedną z odwróconych. Nie potrafi jednak zamieniać muzyki w złoto, za co jest surowo karana przez matkę Dziewięć. Potrafi za to śpiewać i robi to wbrew zakazom. Gdy w klasztorze pojawia się nietypowy Mistrz zyskuje szansę na wyrwanie się z podwodnego więzienia i rozpoczęcie nowego życia na lądzie. Jednak i tam czeka na nią mnóstwo wyzwań i niebezpieczeństw. "Odwrócone" to magiczna książka, zupełnie inna niż wszystkie, które czytałam do tej pory. Taka przerażająca bajka ze zbyt dużą ilością czarnych charakterów. I kilkoma jasnymi punkcikami na chmurnym niebie. Podobała mi się, polecam!:)

Tagi: dla młodzieży

Kup książkę Odwrócone

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Odwrócone