Ognista królowa. Tom 2

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2020-01-22
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788366436633
Liczba stron: 352
Tytuł oryginału: The Fire Queen
Dodał/a opinię: Aleksandra Piasna

Ocena: 5 (5 głosów)

Myślałam, że „Setna królowa” była książką niemal doskonałą i Emily R. King nie będzie w stanie niczym mnie już zaskoczyć. Bardzo się jednak pomyliłam. Ponieważ „Ognista królowa” mimo podobnych schematów okazała się być zarówno pod względem konstruktywnym jak i fabularnym znacznie lepszą lekturą niż jej poprzedniczka. Już od pierwszej strony można zauważyć, że autorka znacznie poprawiła swój warsztat pisarski. Język stał się o wiele barwniejszy, a kreacja bohaterów uległa poprawie, w konsekwencji czego ich charaktery wreszcie nabrały wyrazistości. Sposób prowadzenia fabuły również uległ zmianie. Za sprawą polityki, intryg oraz spisków pojawiło się znacznie więcej akcji, niepozwalającej czytelnikowi się nudzi. Nie zdradzę Wam jednak więcej, aby uniknąć spoilerów, lecz z ręką na sercu mogę powiedzieć, że będziecie zachwyceni. Tym razem nie zabraknie magii i nadprzyrodzonych istot, a świat Kalindy okaże się jeszcze bardziej brutalny niż dotychczas.

„Ognista królowa” zaskarbiła sobie moją przychylność nie tylko wspaniałą treścią, ale również przepiękna okładką. Wydawnictwo Kobiece wykonała przy niej kawał dobrej roboty. Utrzymana w odcieniach fioletu i złota z wytłaczanymi ornamentami, nie pozwala ani na chwilę oderwać od siebie wzroku.

„Ja także - odpowiada szeptem. - Boję się, że usidliłaś moje serce.”

„Ognista królowa” Emily R. King podobnie jak „Setna królowa” jest książką, w której nie brakuje młodzieńczych ideałów, miłości, nienawiści, okrucieństwa oraz czyhających na każdym kroku intryg i niesprawiedliwości losu. To jedna z tych serii, które wciągają czytelnika od pierwszej strony i długo nie pozwalają o sobie zapomnieć. Z ręką na sercu mogę polecić Wam tą lekturę. Myślę, że się nie zawiedziecie.

Aleksandra
Wszystkie cytaty pochodzą z książki „Ognista królowa” autorstwa Emily R. King.

Więcej na : http://tygrysica.tumblr.com/ oraz https://www.instagram.com/tygrysicaa/

Tagi: Opowieści historyczne dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Ognista królowa. Tom 2

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Ognista królowa. Tom 2
Inne książki autora
Królowa (#3). Wyklęta Królowa. Tom 3
Emily King0
Okładka ksiązki - Królowa (#3). Wyklęta Królowa. Tom 3

Trzeci tom magicznej serii, w którym władczyni ognia musi zmierzyć się z demonem lodu Waleczna Kalinda zniosła wiele przeciwności losu. Małżeństwo...

Zobacz wszystkie książki tego autora