Olive Kitteridge

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2018-01-17
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788310128331
Liczba stron: 384
Język oryginału: angielski
Dodał/a opinię: lucter

Ocena: 4.8 (10 głosów)

Tytuł poprzedniego wydania tej książki brzmiał "Okruchy codzienności", co według mnie bardzo dobrze oddaje jej treść. Obecny tytuł nawiązuje do miniserialu na podstawie książki, promuje ją przez to, więc zmiana jest zrozumiała.
Czytamy szereg krótkich opowiadań - epizodów z życia członków pewnej amerykańskiej społecznosci symbolicznie tylko połącznych osobą Olive - byłej nauczycielki matematyki w miejscowym liceum, osoby o trudnym charakterze, żony aptekarza Henry'ego i matki jedynaka Christophera. Niektóre epizody są z życia Olive i wtedy poznajemy jej myśli i jak jej życie potoczyło się z biegeim lat, inne zaś to maja innych bohaterów, którzy spotykają Olive, albo tylko wspominają ją, coś co powiedziała.
To bardzo dobra i mądra lektura. Zadziwia ile można przekazać przez krótki epizod, scenkę na tyle tematów: młodości i dojrzewania, utraty niewinności, doceniania chwil dobrych w życiu, rozczarowań, smutku i rozgoryczenia przebiegiem życia, stosunku starszych rodziców do dzieci i ich wyborów życiowych, myśli u kresu życia. Pisane pięknym, oszczędnym jężykiem. Książka godna polecenia (i już ją polecałam).

Kup książkę Olive Kitteridge

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Olive Kitteridge
Inne książki autora
To, co możliwe
Elizabeth Strout0
Okładka ksiązki - To, co możliwe

Mistrzyni subtelnych narracji pulsujacych intensywna siła emocjonalna powraca z nowa proza. Kilka miesięcy po premierze amerykanskiej do rak polskich...

Olive Kitteridge
Elizabeth Strout0
Okładka ksiązki - Olive Kitteridge

Najsłynniejsza, nagrodzona Pulitzerem powieść Elizabeth Strout, na podstawie której powstał znakomity serial HBO. Już nigdy nie zapomnicie Olive Kitteridge...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Wszechświaty
Leonardo Patrignani
Wszechświaty
Chłopak z Francji
Hilary Freeman
Chłopak z Francji
Święta dobrych życzeń
ks. Jan Twardowski
Święta dobrych życzeń
Franek i miotła motorowa
Agnieszka Frączek
Franek i miotła motorowa
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy