Onyx & Ivory

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2019-03-13
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 9788376867717
Liczba stron: 432
Tytuł oryginału: Onyx & Ivory
Dodał/a opinię: Flusz

Ocena: 4.67 (6 głosów)

Ostatnio mam wrażenie, że każdą opinię mam ochotę zacząć od "fajna, ale"... Tym razem odczuwam taką samą potrzebę.

Nieczęsto zdarza mi się kupować książki totalnie nieznanego mi autora, w ciemno, bez wcześniejszego researchu na temat danej pozycji, przeczytania miliona opinii na goodreads i wyszukania fanartów na instagramie. A w tym przypadku tak właśnie zrobiłam. Czasem kiedy jakiś tytuł mnie zaintryguje, chciałabym go mieć, ale jednak boję się, że może nie do końca przypaść mi do gustu, to staram się również czekać na jakieś rozdania na blogach, czy konkursy na portalach książkowych. Albo przynajmniej na lepsze ceny w księgarniach online, a nie rzucam się od razu na empikową drożyznę... A jednak dla tego tytułu złamałam swoje reguły. I w sumie teraz, zastanawiam się co mną kierowało? Sam opis na tyle okładki nie zapowiadał się aż tak ciekawie, żebym rzucała się po tę książkę totalnie na oślep...

Nie mogę powiedzieć, żebym się zawiodła, czy żałowała że kupiłam Onyx & Ivory, ale jednak teraz - po fakcie - zastanawiam się dlaczego się aż tak pośpieszyłam z tym tytułem?

Historia jakich wiele - on z królewskiej rodziny, ona nie, ale jednak znają się całe swoje życie, darzą się miłością, ale wiedzą, że nigdy nie będzie dane im być ze sobą, przez ich pochodzenie. (Dajcie mi pół godziny, to zrobię listę 30 innych tytułów, w których ten schemat był już użyty).

Historia całkiem ciekawa i wciągająca, chociaż kwestia prób uroru mocno mnie nudziła. Zdaję sobie sprawę, że to kluczowa część dla fabuły dalszych części, ale na chwilę obecną? NUDY.

Kate wydaje się być ciekawą postacią, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę jej magiczne moce dzikunki - dziewczyna włada tzw. mocą ducha, kiedy to potrafi łączyć się umysłowo ze zwierzętami i ludźmi, ale przez to, że dzikuni są tępieni przez inkwizycję, musi się ukrywać ze swoim darem. I póki się ukrywa i stara się nie korzystać z tych mocy, jako postać jest nijaka. Dopiero później, w drugiej połowie książki (a nawet powiedziałabym, że bliżej końca), staje się ciekawsza.

Corwin - ot takie smętne książątko. Ta sama sytuacja co z Kate - większą część książki wydawał mi się nijaki. Nie zależało mi co się z nim dzieje i o czym sobie myśli.

Relacja Kate i Corwina to dla mnie największy minus tej książki. Bardzo szybko przeskakiwali od miłości do nienawiści do przyjaźni i znowu do miłości. Strasznie to było chaotyczne i takie 'szczeniackie'. Przez to, oboje wydali mi się niewarci bycia głównymi bohaterami.

Aleeeeee - Dal i Signe? Bonner, a nawet mistrz Raith? Oni wszyscy byli o niebo ciekawsi niż dwójka głównych bohaterów. I to właśnie jest mój największy zarzut względem tej książki i powód, dla którego daję taką ocenę, a nie o jedno oczko wyższą.

Mam nadzieję jednak, że w kolejnym tomie obie te postacie - Kate i Corwin się mocno rozwiną i będą warci miana głównych bohaterów.

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Onyx & Ivory

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Onyx & Ivory
Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje