Opowieść podręcznej. Powieść graficzna

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2021-04-07
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788376869643
Liczba stron: 240
Tytuł oryginału: The Handmaids Tale. The Graphic Novel
Ilustracje: Renee Nault
Dodał/a opinię: KarkaReads

Ocena: 5.25 (4 głosów)

“Nie chce być lalką powieszoną na Murze.
Nie chcę być takim aniołem bez skrzydeł.
Chcę dalej żyć, wszystko jedno jak.
Chętnie wyrzekam się swojego ciała,
niech inni go używają
Mogą ze mną zrobić, co chcą. Jestem niczym”

 

Freda jest Podręczną w Republice Gileadzkiej. Kobiety nie mogą tam pracować, mają zakaz czytania, nie wolno im się z nikim przyjaźnić. Freda służy w domu Komendanta oraz jego żony i według nowego prawa ma tylko jeden cel: zajść w ciążę z Komendantem, bo Podręczne mają tylko wtedy prawo do życia jeśli są płodne.

Przyznam wam się, że do tej pory nie znałam historii Podręcznych. Widziałam nawiązania do tej powieści na Strajkach Kobiet ale nie czaiłam o co chodzi. Kiedy wydawnictwo Jaguar zaproponowało mi współpracę przy recenzji komiksu “Opowieść Podręcznej” z wielką chęcią się zgodziłam.
Wcześniejsze moje przygody z komiksami były słabe, uważałam, że to forma bez emocji, które tak bardzo lubię w książkach. W “Opowieści podręcznej” emocje były, chwilami było ich aż za dużo, a ja z każdą stroną byłam coraz bardziej przerażona fabułą. To jak traktowane są Podręczne nie mieści mi się w głowie. Zdaniem Komendanta, u którego pracuje Freda “kobiety są chronione, mogą spokojnie realizować swoje biologiczne przeznaczenie”, a wszelkie inne prawa zostały im odebrane.
Kreska jest piękna, pierwszy raz nie przeszkadzało mi to, że ktoś narzuca mi to jak mam sobie wyobrażać bohaterów. Na pewno przeczytam powieść Margaret Atwood.

Tagi: Komiks i powieść graficzna (tradycja amerykańska i brytyjska)

Zobacz opinie o książce Opowieść podręcznej. Powieść graficzna

Kup książkę Opowieść podręcznej. Powieść graficzna

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Serce umiera ostatnie
Margaret Atwood0
Okładka ksiązki - Serce umiera ostatnie

Polska premiera najnowszej powieści jednej z największych pisarek świata. Stan i Chrmaine są małżeństwem, które stara się utrzymać na powierzchni w czasach...

Dług. Rozrachunek z ciemną stroną bogactwa
Margaret Atwood0
Okładka ksiązki - Dług. Rozrachunek z ciemną stroną bogactwa

Co łączy grecką boginię Nemezis, Ebenezera Scrooge\'a, Fausta, szamanów yatari, małpki kapucynki, zjadaczy grzechów, światowy kryzys finansowy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy