Opowieść podręcznej. Powieść graficzna

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2021-04-07
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788376869643
Liczba stron: 240
Tytuł oryginału: The Handmaids Tale. The Graphic Novel
Ilustracje: Renee Nault
Dodał/a opinię: LadyPasja

Ocena: 5.25 (4 głosów)

Dziś o ważnym tytule - „Opowieść podręcznej. Powieść graficzna” autorstwa Margaret Atwood w znakomitej adaptacji, zrealizowanej przez wybitną artystkę Renée Nault.

Podręczna nie ma prawa czytać.

Podręczna nie ma prawa do przyjaźni.

Podręczna ma prawo żyć… jeśli jest płodna!

Prowokująca opowieść o kobietach – ofiarach reżimu. Historia pisana krwią, zmuszająca do przemyśleń i donośny głos w sprawie roli kobiety w przestrzeni społecznej. Ilustracje Renée Nault sprawiają, że przedstawiony świat ożywa i jest absolutnie przerażający… wzbudza lęk, ból i pytanie „jak to możliwe”?

Forma, w jakiej ta książka została wydana, przez Wydawnictwo Jaguar jest wyśmienita. Prostota rysunków podkreśla złożoność mechanizmów, kolorystyka oddaje narastające w czytelniku emocje, wybór fragmentów został tak skompilowany, że oddaje historię bez uszczerbku dla fabuły.

Gorąco polecam nie tylko fanom powieści graficznych. To historia o niesamowitym ładunku emocjonalnym, która zostaje w głowie i sercu na bardzo długo, która wyczula na zagrożenie narastające wokół kobiet. To książka niestety bardzo aktualna (mimo iż wydana w 1985r., wydanie polskie 1992r.), wnikliwie pokazująca proces zniewalania jednej grupy społecznej przez drugą i sprowadzanie roli kobiet do poziomu użyteczna - nieużyteczna.

Tę historię należy poznać!

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jaguar.

Tagi: Komiks i powieść graficzna (tradycja amerykańska i brytyjska)

Zobacz opinie o książce Opowieść podręcznej. Powieść graficzna

Kup książkę Opowieść podręcznej. Powieść graficzna

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Kamienne posłanie
Margaret Atwood0
Okładka ksiązki - Kamienne posłanie

Nieznane dotąd w Polsce przewrotne opowiadania autorki Opowieści Podręcznej. ,,Te historie pokazują, że każdy ma swoim życiu taki moment i taką osobę...

Serce umiera ostatnie
Margaret Atwood0
Okładka ksiązki - Serce umiera ostatnie

Polska premiera najnowszej powieści jednej z największych pisarek świata. Stan i Chrmaine są małżeństwem, które stara się utrzymać na powierzchni w czasach...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy