Ostatnia piosenka

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2006-05-10
Kategoria: Romans
ISBN: 9788379855551
Liczba stron: 448
Tytuł oryginału: The Last Song
Tłumaczenie: Magdalena Słysz
Ilustracje: -
Dodał/a opinię: Lenalee

Ocena: 5.35 (86 głosów)

Ta książka to naprawdę przecudowna lektura, przy której bardzo mile spędziłam czas. Wciągnęła mnie tak, że nawet się tego nie spodziewałam. Lecz czego można spodziewać się po Sparksie, jak nie tego, że jego powieści tak bardzo potrafią uderzyć w serce czytelnika? I przy okazji niesamowicie wzruszyć i zmusić do przemyśleń? Autor napisał tę książkę takim lekkim, prawie luźnym językiem, dzięki czemu moja sympatia do niego wzrosła jeszcze bardziej. To jeden z tych pisarzy, którzy piszą lekko, a jednocześnie z głębokim przesłaniem, dzięki czemu jego książki są wspaniałymi lekturami dla każdego czytelnika. Nie ma jakiegoś zakresu, który wyznacza, jacy ludzie powinni czytać jego książki. One nadają się dla każdego. Ta książka jest tego potwierdzeniem, żałuję tylko, że jest taka krótka, bo z chęcią czytałabym jeszcze. Główna bohaterka to naprawdę bardzo fajna postać, dziewczyna z klasą. Nie jest idealna, popełniła masę błędów, które stara się naprawić. I to właśnie tak mi się w niej podobało. Że potrafiła dojrzeć, co robiła źle i była w stanie się zatrzymać, zanim doszłoby do czegoś gorszego. Przeżyła i wycierpiała wiele, ale wierzę, że ostatecznie czeka ją szczęście. Mam przynajmniej taką nadzieję. Oprócz Ronnie jeszcze bardzo spodobała mi się postać Willa, który był naprawdę uroczym chłopakiem. Taki generalnie zwykły nastolatek, który miał własne marzenia i cele, które chciał spełnić. Na nieszczęście znaleźli się ludzie, którzy chcieli rządzić jego życiem wedle własnej woli, ale jednak potrafił on dopiąć swego. Zakończenie było naprawdę niezwykłe, takie, jakie sobie wymarzyłam. Jednak mimo to i tak byłam bardzo zaskoczona, bo wcześniej nic nie zapowiadało się na to, jak ta książka się zakończy. Sparks jednak słynie z nieprzewidywalnych zakończeń, a w szczególności z tego, że jego książki są jedną wielką zagadką i do końca nie wiadomo, co się wydarzy. Na każdym kroku jest pełno tajemnic i niepewności. To takie cudowne. Ja osobiście niesamowicie przeżyłam tę książkę i bardzo się przy niej wzruszyłam. Wprost nie mogłam powstrzymać łez. Dlatego gorąco polecam ją każdemu, bo myślę, że ta książka każdej osobie przypadnie do gustu.

Kup książkę Ostatnia piosenka

REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Ostatnia piosenka
Inne książki autora
Dla Ciebie wszystko
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - Dla Ciebie wszystko

Najnowsza książka niekwestionowanego króla romansu, Nicholasa Sparksa, wzruszająca opowieść o spotkaniu po latach, potrzebie miłości i trudnych wyborach...

Szczęściarz
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - Szczęściarz

Nowy bestseller niekwestionowanego mistrza romantycznych opowieści, autora "Pamiętnika" i "Listu w butelce". Logan Thibault jest urodzonym...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Życie, uświadomił sobie, bardzo przypomina piosenkę.
Na początku jest tajemnica, na końcu - potwierdzenie, ale to w środku kryją się wszystkie emocje, dla których cała sprawa staje się warta zachodu.


Więcej

- Myślę, ze najpierw powinnaś z nim porozmawiać.
- Z kim?
- Z Willem. Pamiętasz jak wczoraj przeszliście razem obok domu? Gdy stałem na ganku? Patrzyłem na ciebie i myślałem, jak naturalnie wyglądacie ze sobą.
- Nawet go nie znam - odparła Ronnie ze zdziwieniem i podziwem jednocześnie.
- Może i nie. - uśmiechnął się i na jego twarzy pojawiła się czułość. - Ale ja znam ciebie. I byłaś wczoraj szczęśliwa.
- A jeśli on nie zechce ze mną rozmawiać? - jęknęła.
- Zechce.
- Skąd wiesz?
- Bo widziałem, że i on był szczęśliwy.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje