Ostatnie życzenie

Wydawnictwo: SuperNowa
Data wydania: 2014-11-01
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788375780635
Liczba stron: 336
Dodał/a opinię: Lilianna
Tom 1 cyklu Wiedźmin

Ocena: 5.33 (156 głosów)
Inne wydania:

I już wiem. Przeczytałam i wiem jaka to niezwykła książka.

Długo nie sięgałam po Wiedźmina totalnie zniechęcona przez polską ekranizację. Była tak koszmarna, że rękami i nogami broniłam się przed książką, tłumacząc sama sobie, że skoro film taki męczący to książka pewnie nie wiele lepsza. Ale cóż … kobieta zmienną jest, o gniotku filmowym zapomniałam i po książkę sięgnęłam (zresztą wstyd mi było, że wszyscy znają a ja nie) i... o mój ty Panie jakie to było dobre. Nieprawdopodobnie dobre. Wyjątkowe i niepowtarzalne.

To co oczarowało mnie w „Ostatnim życzeniu” to przede wszystkim główny bohater. Samotnik, niesamowicie tajemniczy, sprytny i inteligentny. Bardzo odważny i o silnym poczuciu sprawiedliwości. To nie jest zwykły mięśniak, którym rządzi biceps, czego się obawiałam. To taka postać, która fascynuje czytelnika, wzbudza jego zainteresowanie a jej los nie jest nam obojętny.

No i świat wykreowany przez autora, tak wspaniale osobliwy i niepospolity, wciąga już od pierwszych stron. Jest pełen potworów, elfów, krasnali i różnych dziwnych stworów ale także zwykłych ludzi. Jest baśniowy ale jednocześnie boleśnie realny bo nie brak tu chorób, wojen, żądzy władzy czy nietolerancji, zachłanności i knowań. A to wszystko napisane cudownie płynnym i barwnym językiem, w którym nie brak ironicznego i specyficznego humoru, który uwielbiam.

Książka zdecydowanie rozbudziła mój apetyt na więcej. Każde z opowiadań to perełka, z nieszablonowymi postaciami oraz mnóstwem smaczków i powiązań z innymi utworami literackimi oraz drugim dnem, które zmusza do refleksji. Autor zaprosił nas do świata niezwykłego do którego zdecydowanie warto wkroczyć. Bo to świat magiczny i oszałamiający a jednocześnie tak dotkliwie realny. Mistrzostwo.

Tagi:

Kup książkę Ostatnie życzenie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Ostatnie życzenie
Recenzje miesiąca
Na tej samej ziemi
Katarzyna Kielecka;
Na tej samej ziemi
Usta mordercy
Artur Kawka, Monika Wysocka
Usta mordercy
Cyrkówka Marianna
Anna Fryczkowska;
Cyrkówka Marianna
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Spowiedź doktora Mengele
Christopher Macht
Spowiedź doktora Mengele
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Epizody z życia mojej mamy
Iwona Żytkowiak
Epizody z życia mojej mamy
Pokaż wszystkie recenzje