Paryż - znam to miasto

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2017-05-22
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7776-145-8
Liczba stron: 14
Ilustracje: Judith Drews
Dodał/a opinię: Anna Globisz

Ocena: 0 (0 głosów)

Wspaniała Judith Drews, autorka znakomitej książki Sztokholm – znam to miasto, powraca z kolejnym tomem serii. Tym razem pod lupę (dosłownie!) bierze ona stolicę Francji – Paryż, by w nim, wraz z młodym odbiorcą szukać wskazanych elementów i snuć fantastyczne opowieści.

Kartonowa książka formatu a4 , podobnie jak jej poprzedniczka, przystosowana jest do wielokrotnego wertowania w poszukiwaniu zaginionych postaci i szlakiem bogatego w  detale miasta, stanowiącego doskonałą przestrzeń do dziecięcej eksploracji. Operacje wykonywane przy tej książce streszczają się w dwu słowach – znajdź i wskaż. Oczywiście odnalezienie tego, co poszukiwane, jest dopiero początkiem zabawy. Po pracy poszukiwawczej, następuje bowiem praca wyobraźni – dziecko może wymyślać swoje własne historie dotyczące odnalezionych miejsc, postaci czy rzeczy. Publikacja ta jest zatem nie tylko wielką szkołą spostrzegawczości, ale też polem do popisu dla rozbuchanej dziecięcej fantazji.

Podobnie jak w przypadku Sztokholmul… także i tutaj autorka zadbała, by brak słów nie sprawił, że całość jawiła się będzie jako nudna publikacja oparta wyłącznie na kartkowaniu. Młody odbiorca będzie musiał wytężyć swój wzrok, by odnaleźć całe spektrum postaci: zarówno tych będących odbiciem postaci historycznych (Coco Chanel, Edith Piaf, Pablo Picasso, Maria Skłodowska-Curi, Yves Saint Laurent), jak i tych fikcyjnych (Czerwony Kapturek, magik George i in.). Wyszczególnione zostały one na początku książki, wraz z dodanymi do każdej postaci pytaniami, na które docelowo powinno odpowiedzieć dziecko, i które są pewną podpowiedzią do zabawy i zachętą do ćwiczenia zmysłu orientacji (np. Jak Golbert złamał sobie rękę? Co robi rodzina Parkerów podczas zwiedzania Paryża?).

Na kolejnych kartkach znajdziemy również typowe dla miasta budynki i miejsca, takie jak Moulin Rouge, wieża Eiffle’a, katedra Notre-Dame (wraz z Dzwonnikiem i Esmeraldą!), księgarnia Shakespeare and Company, Luwr i wiele, wiele innych.

Całość utrzymana jest w bardzo przyjemnej dla oka kolorystyce – dominują odcienie pastelowe, jasne, choć przygaszone. Choć na kolejnych stronach mnoży się od szczegółów, książka ta nie jest przesadzona i przepełniona niepotrzebnymi detalami. Każdy drobiazg ma tutaj swoje miejsce i zadanie, oddając wielobarwność i życie kwitnące w Paryżu.

Taka publikacja to nie tylko kapitalna zabawa i nauka, ale także znakomite przygotowanie do późniejszej podróży – znając miasto z kart książki, dziecko odnajdzie się w nim doskonale, znajdując radość w konfrontowaniu wyobraźni z rzeczywistością.

Wraz z Drews zapraszam na spacer po światowej stolicy mody i mieście zakochanych – gwarantuję, że będzie bardzo zadowoleni.

 

 

 

Kup książkę Paryż - znam to miasto

REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Paryż - znam to miasto
Inne książki autora
Berlin - znam to miasto
Judith Drews0
Okładka ksiązki - Berlin - znam to miasto

W Berlinie panuje kompletny chaos. Gerd, strażnik w zoo, zapomniał zamknąć bramę wejściową, więc zwierzęta rozbiegły się po całym mieście i dokazują: tuż...

Sztokholm – znam to miasto
Judith Drews0
Okładka ksiązki - Sztokholm – znam to miasto

Po Sztokholmie przechadza się mnóstwo znanych i nieznanych osób, postaci i zwierząt. Może niektóre z nich rozpoznajesz? Odszukaj je na Starym Mieście...

Zobacz wszystkie książki tego autora