Phenomenal X

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2020-02-19
Kategoria: Romans
ISBN: 9781499190434
Liczba stron: 284
Tytuł oryginału: Phenomenal X
Język oryginału: angielski
Dodał/a opinię: Edyta Giersz
Tom 1 cyklu Hard Knocks

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Anna Cortez jest porządną dziewczyną, która cały czas żyła pod kloszem i zgodnie z tym, co narzucił jej ojciec. Xavier Cold, wrestler znany jako Phenomenal X, to idealny przykład złego chłopca. Chociaż z pewnością czytaliście już mnóstwo książek o podobnym schemacie, mogę się założyć, że niewiele z nich było rozwiniętych w sposób, w jaki uczyniła to Michelle A. Valentine. Ta książka sprawi, że totalnie nie będziecie mogli się od niej oderwać. Ja cały czas mówiłam sobie „jeszcze tylko jeden rozdział” i idę spać, ale historia Anny i Xaviera mnie dosłownie uwięziła, i nim się obejrzałam była późna noc, a ja przerzuciłam ostatnią stronę.Bardzo podobał mi się styl autorki, bo można dosłownie zobaczyć to, o czym pisze, a emocje odczuwane przez bohaterów są tak intensywne, że mamy wrażenie jakby to wszystko dosięgło nas. Dzięki temu, że historia opowiedziana jest z punktu widzenia obu bohaterów, autorka wypełnia ciche sceny, w których możemy poznać co dzieje się w umyśle obojga, a także stopniowo poznajemy przeszłość Xaviera. Chociaż nie liczcie na to, że wszystkie karty zostaną odkryte, autorka zostawiła jeszcze sporo niewyjaśnionych tajemnic.
Ważnym powodem, dla którego ta książka jest tak dobra, jest zdolność autorki do tworzenia bohaterów, w których z miejsca możemy się zakochać. I nie dlatego, że są idealne, ale przez to, że mają pełno wad i często podejmują decyzje pod wpływem emocji, wydają się prawdziwe. Xavier z pewnością nie jedną czytelniczkę powali na kolana. Chociaż z pozoru nie wydaje się zbyt sympatyczny, to w miarę upływu historii widzimy, że pod grubą skorupą, którą się otoczył, znajduje się dużo więcej.
Kiedy przyszło do zakończenia, myślałam, że to żart. Spodziewałam się kolejnego tomu, to oczywiste, ale nie spodziewałam się, że to właśnie w takim momencie i rzucając taką bombę autorka postanowi zakończyć tę część. Ale w końcu im więcej Xaviera tym lepiej, prawda? Jeśli więc lubicie seksowne i emocjonalne historie, od których kręci Ci się w głowie, dzięki którym będziecie się śmiać, ale też płakać i przeklinać, to „Phenomenal X” będzie dla was idealna.

Tagi:

Kup książkę Phenomenal X

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Phenomenal X
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Aleksandra Struska-Musiał;
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Pokaż wszystkie recenzje