Piętna

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-05-06
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788382192889
Liczba stron: 258
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: milosnikksiazkow

Ocena: 5.17 (6 głosów)

''Piętna'' to moim zdaniem niezwykle ważna książka, o której jest bardzo cicho. Biorąc pod uwagę to, że ostatnimi czasy można przeczytać wiele postów o leczeniu depresji czy też innych chorobach to ta książka ma bardzo mało czytelników. Dlaczego? Ta pozycja jest potrzebna.

 


Moją pracę licencjacką pisałam o schizofrenikach. Ale swój research na temat chorób psychologicznych musiałam zrobić. Przeczytałam wiele książek i obejrzałam mnóstwo reportaży aby zrozumieć jak się czuje osoba, która ma depresje. Co różni osoby ze schizofrenią, a osobą, która przeżywa zespół stresu pourazowego.

Dwa lata temu gdy dochodziłam do swoich wniosków i zdobywałam coraz więcej "wiedzy" na ten temat, zauważyłam, że jest bardzo mało osób interesujących się właśnie tym tematem. Każdy ignorował sobie moje pytania na temat tego jak zachowali by się znając osoby z depresją. Jedynymi odpowiedziami jakie wtedy dostawałam były ''przestań, o czym Ty mówisz?'', ''wybrałaś sobie zły temat do pracy licencjackiej'', ''takich chorób już nie ma. Jest tylko zwykłe lenistwo''. Denerwowało mnie to. Nie rozumiałam jak można mówić coś takiego biorąc pod uwagę te wszystkie tomiszcza i rozmowy z psychiatrami i psychologami, które przeprowadziłam.

 


''Piętna'' to książka, której nie czyta się łatwo, ani z wielkim uśmiechem na buzi. To historia, która boli. To doświadczenia, przez które może przejść każdy z nas nie zwracając na to zbytnio większej uwagi. To historia ukazująca nie tylko problemy naszego społeczeństwa ale także co powinnismy zrobić jeśli ktoś prosi nas o pomoc.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Piętna

Kup książkę Piętna

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy