Pływak

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2015-04-22
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7999-187-7
Liczba stron: 360
Tytuł oryginału: Simmaren
Język oryginału: szwedzki
Tłumaczenie: Wojciech Łygaś
Dodał/a opinię: kreatywnieczytam

Ocena: 4.63 (8 głosów)

Niewygodna prawda, „Pływak”, Joakim Zander, tłumaczenie Wojciech Łygaś, Wydawnictwo Sonia Draga

Tajne służby pilnie strzegą swoich sekretów. Co są zdolne zrobić, aby je ochronić lub odzyskać? Jeden e-mail i jeden mały laptop zmieni życie wielu ludzi.
W 1980 roku w Damaszku w wyniku eksplozji bomby podłożonej w samochodzie ginie młoda kobieta. Sprawcy nieznani. Rok 2013. Mahmoud Shammosh, doktorant Uniwersytetu w Uppsali, otrzymuje wiadomość z propozycją spotkania. Do jego rąk trafia laptop z materiałami niewygodnymi dla tajnych służb. W tym samym czasie Klara zatrudniona w Parlamencie Europejskim otrzymuje do przetłumaczenia ściśle tajne dokumenty. Od tej pory wszystko wymyka się spod kontroli. Komuś zależy na jej zlikwidowaniu. Na szczęście nie jest sama. Powoli, chociaż w sposób mocno dynamiczny, wszystkie elementy układanki trafiają na swoje miejsce. Co wydarzenia z 1980 r. w Damaszku mają wspólnego z doktorantem w 2013 r.?
Znakomicie poprowadzona fabuła. Ciekawie skonstruowane postaci. I to co bardzo lubię, nie ma żadnej przesady. W liczbie bohaterów, zwrotów akcji czy wątkach. W trakcie czytania pojawiła mi się pewna refleksja na temat pracy tajnych służb. Czy zawsze mają rację? Czy ich działania można usprawiedliwiać w myśl zasady „cel uświęca środki”. A może jak wyraziła się jedna z bohaterek ich praca polega na tym, żeby inni mogli spać spokojnie. A może nie nam osądzać? Książkę czytałam z zapartym tchem i szczerze polecam!
PS. Jeżeli to jest debiut to jestem bardzo ciekawa kolejnych książek tego autora :)

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Pływak

Kup książkę Pływak

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Szpieg z Bejrutu
Joakim Zander0
Okładka ksiązki - Szpieg z Bejrutu

Kto jest przyjacielem? Kto wrogiem? Kolejny porywający, aktualny i wartki thriller autora bestsellerowego Pływaka Zwieńczenie trylogii z Klarą...

Islamski łącznik
Joakim Zander0
Okładka ksiązki - Islamski łącznik

Kolejny wciągający thriller autorka Pływaka, książki roku 2015! Yasmine Ajam zerwała wszelkie więzi z Bergort - przedmieściem Sztokholmu, w którym...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy