Pochyłe niebo. Pajęczyna

Wydawnictwo: Axis Mundi
Data wydania: 2019-05-23
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-64980-84-8
Liczba stron: 360
Dodał/a opinię: dzagulka
Tom 2 cyklu Pochyłe niebo

Ocena: 5.71 (7 głosów)

Czy zadajecie sobie czasami pytanie, jak wyglądałby świat podporządkowany wyłącznie konsekwencjom wynikającym z podejmowanych przez nas decyzji? Czy znalazłoby się w nim miejsce na emocje i uczucia?
Doskonałe rozważania na ten temat serwuje nam Ewa Cielesz w swoim cyklu powieściowym „Pochyłe niebo”. Uwielbiam książki autorki. Za każdym razem kiedy sięgam po kolejną mam pewność, że będzie ona niezwykła… 
Ewa Cielesz już dawno urzekła mnie swoim talentem pisarskim i robi to wciąż, niezmiennie. Ma niesamowity dar przenoszenia na papier mądrych i wciągających historii. To, co najbardziej zachwyca w jej prozie, to niewątpliwie konstrukcja powieści, nastrojowy, często nieco tajemniczy klimat, poetyckość i piękno języka. 
„Pajęczyna” to kolejna doskonała powieść autorki. Zaintrygowała mnie nie tylko pełną zabobonów, sekretów i niedopowiedzeń fabułą. Jej lektura dostarczyła mi również wyjątkowych i niezapomnianych przeżyć emocjonalnych. Mogę powiedzieć, że Ewa Cielesz oczarowała mnie słowami i oplotła nimi niczym pajęczą siecią.
Najnowsza powieść autorki pochłonęła mnie bez reszty i zostawiła we mnie niezatarty ślad. Dzięki zawartej na jej stronach mądrości, poetyckości opisu, pięknym metaforom, od emocji aż tu gęsto. Serce momentami boli i coś dziwnego, ściska człowieka w gardle. W „Pajęczynie” nic nie jest łatwe i lekkie… Wszystko potrzebuje swojego czasu… Tak jak w życiu.
W tej wieloznacznej, wielowarstwowej powieści Ewa Cielesz pisze o ludziach. Zwyczajnych ludziach z pragnieniami, planami, marzeniami, uwikłanymi w problemy i zagmatwane uczucia. Wikłają się w domysły. Gubią się w niedopowiedzeniach, szukają wciąż nowych rozwiązań, oddalają się od siebie po to, by na nowo się odnaleźć i móc do siebie powrócić. Żyją nadzieją na wybaczenie spraw z przeszłości, wyleczenie z choroby, smutku. Borykają się z troskami dnia codziennego, brakiem, tęsknotą. Budują przyjacielskie relacje, by wspólnie poszukiwać szczęścia i miłości w trudnych dla Polaków czasach.
„Pajęczyna” niezwykle klimatycznie, w pięknym i eleganckim stylu prowadzi nas przez życiowe zakręty, trudne wybory i nieustanne poszukiwanie celu i sensu życia. Subtelnie zwraca uwagę na najważniejsze wartości i cele życiowe. To książka, która nie tylko znakomicie zaspokoi gusta czytelników, ale również powieść, nad którą trzeba się pochylić i dłużej zastanowić.
To publikacja niezapomniana! 
Dajcie się spowić tej niezwykłej opowieści!
Polecam!!!

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Pochyłe niebo. Pajęczyna

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Pochyłe niebo. Pajęczyna
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Łowca
Agnieszka Pruska;
Łowca
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje