Północna zmiana

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2021-02-10
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366736375
Liczba stron: 408
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Ocena: 4.44 (16 głosów)

"Północna zmiana" to pierwsza książka autorki, którą miałam przyjemność czytać. Wiele słyszałam o jej twórczości, ale do tej pory jakoś nie złożyło się, żebym poznała ją osobiście. Książka mi się podobała, niemniej jednak nie zachwyciła. Jest w porządku, ale znalazłabym pewnie zastrzeżenia. 
Główna bohaterka to Inga, która zawsze była niedoceniana przez rodziców i traktowana jako ta gorsza córka. Mimo, iż nie miała lekko świetnie potrafiła sobie radzić sama. Pogodziła pracę ze studiami i na przekór wszystkim bardzo szybko się usamodzielniła, nie potrzebując niczyjej pomocy.  Jej starsza siostra Kinga zawsze była faworyzowana przez rodziców, a w szczególności matkę, ale Inga odkrywa z czasem przyczynę tej faworyzacji. 
Ksiązka opowiada historię dzieczyny, która żyła w Polce w wyjątkowo trudnych czasach, a na domiar złego ona nie miała z żadnej strony wsparcia i ze wszystkim musiała radzić sobie sama. Przyjaciółka  zpracy Lucyna oraz jej mąż, który był policjantem okazali się jedynym wsparciem dziewczyny. Nie przypadło mi do gustu to, że z Maćkiem przyjaźniła się wiele lat, a tak naprawdę okazuje się, że nie miała pojęcia jakim jest on człowiekiem. Nie dostrzegła żadnych przejawów prawdziwego oblicza, co wydaje mi się być niedorzeczne. 
Autorka bardzo rzetelnie obrazuje czasy panujące w Polsce, co uważam za ogromny plus ksiązki. Kolejną zaletą dla mnie było rozłożenie akcji w czasie. Akcja toczy się kilka lat, a autorka określa rozbieżności czasowe w kolejnych rozdziałach. Nie wszystko dzieje się w jednym momencie i czytelnik ma czas, aby się nie pogubić w wydarzeniach. Wszystkie poruszone w książce wątki zostały wyjaśnione i rozwinięte, nie zdarzyło się, aby autorka coś pozostawiła bez wyjaśnienia.
Bardzo przyjemna książka, którą czyta się szybko i  z zaciekawieniem. Mimo kilku niedociągnięć ksiązkę oceniam na plus i z pewnością w przyszłości sięgnę po inne tytuły autorki. Zdecydowanie polecam, szczególnie tym czytelnikom, którzy lubią przenosić się w czasie do lat osiemdziesiątych i tamtejszej Polski.

Tagi: PRL lata 80. Polska tajemnica skarb dziewczyna kobieta

Zobacz opinie o książce Północna zmiana

Kup książkę Północna zmiana

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Otulone ciemnością
Hanna Greń 0
Okładka ksiązki - Otulone ciemnością

Komisarz Benita Herrera, po raz pierwszy w swojej karierze, staje przed zadaniem wytropienia seryjnego mordercy. Jego ofiarami są wyłącznie kobiety, a...

Światełko w tunelu. Polowanie na Pliszkę
Hanna Greń 0
Okładka ksiązki - Światełko w tunelu. Polowanie na Pliszkę

Po ostatnich tragicznych wydarzeniach związanych z Kornelią, Gerard jest przekonany, że bezpowrotnie utracił to, co było dla niego najważniejsze. Teraz...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Komnata głodu i chłodu
Magda Chruścińska
Komnata głodu i chłodu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy