reklama

Powiedz wreszcie prawdę

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2018-03-14
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7686-659-8
Liczba stron: 210
Tytuł oryginału: Tell us something true
Tłumaczenie: Ewa Bobocińska
Dodał/a opinię: Sebastian Adamczyk

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Recenzja pochodzi z bloga: zatraceni w kartkach

 

Nikt nie lubi być okłamywany, niestety dość często zdarza nam się nie mówić prawdy. Co się jednak stanie, kiedy wir nieprawdziwych informacji wciągnie nas na „amen”?

Kolejna książka młodzieżowa, która mówi o miłości. Jednak autorka nie jest osobą, która z uczucia tworzy perypetie Rivera i jego byłej dziewczyny. Powiem wam szczerze, że autorka zaskoczyła mnie tym co przygotowała. Spodziewałem się książki o zakochanym chłopaku, który zrobi dla swojej ukochanej wszystko, by ta chciała z nim znowu być a tym czasem znalazłem jedną z najlepszych młodzieżówek 2018 roku!

 

Narratorem jest sam główny bohater, River. To z jego punktu widzenia oglądamy świat, który jest nieprzygotowany dla potrzebujących zrozumienia, rozmowy i zwykłego wsparcia nastolatków. Ale autorka zwraca też uwagę na to, jakie konsekwencje może pociągnąć za sobą kłamstwo. Na początku niewinne może skończyć się prawdziwym węzłem, z którego bohaterowi trudno się wyplątać. Dana Reinhardt pokazuje czym jest przyznanie się do winy dla dorosłych a co dopiero dla młodego człowieka!

 

Autorka ma lekki styl pisania, który czyta się przyjemnie i szybko. Książka nie jest gruba i to pozwala przeczytać ją nawet w jeden wieczór. Widać, że autorka czerpie radość z pisania i czekam na kolejne jej powieści ^^ Bardzo mnie cieszy, że Dana Reinhardt traktuje pisanie jako hobby, bo z pasji wypływają najlepsze historię ;)

 

River jest uroczym chłoptasiem, ale nie ma ani prawa jazdy, jest kłamcą, nie umie tańczyć i jest niezłym stalkerem. Jednak jest taką postacią, że nie da się go nie lubić. Ma w sobie poczucie humoru, jest łagodny i wrażliwy a tej cechy trochę brakuje wśród współczesnych młodych mężczyzn. Ja osobiście czuję dużą sympatię do Rivera, ponieważ jest w moim wieku. Wiem jak trudne jest dla niego  mówienie o swoich problemach rodzinie i znajomym. Nawet przyjaciołom nie o wszystkim się mówi, bo ten wiek jest dość… skomplikowany.

 

Okładka też jest bardzo ładna i ma narysowane samochodziki, które w świetle bardzo fajnie się odbijają. No wygląda to uroczo. A narysowany chłopak, podobno przypomina mnie. To znaczy, koleżanka stwierdziła, że ta postać jest do mnie bardzo podobna i w sumie ma racje :D

 

Podsumowując „Powiedz wreszcie prawdę” stwierdzam, że jest to książka zarówno i dla rodziców, i dla nastolatków (zwłaszcza tych w wieku 16-19 lat). Autorka porusza tematy towarzyszące młodemu człowiekowi wchodzącemu w dorosłość co sprawia, że czytając nastolatek jakby mówi do Rivera „znam to. Nie przejmuj się, będzie dobrze!”. Bardzo się cieszę, że ta książka trafiła w moje ręce.

Kup książkę Powiedz wreszcie prawdę

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Powiedz wreszcie prawdę
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Aleksandra Struska-Musiał;
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Pokaż wszystkie recenzje