Powódź

Wydawnictwo: Księży Młyn
Data wydania: 2019-10-21
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788377295038
Liczba stron: 212
Dodał/a opinię: Karolina Osewska

Ocena: 4.62 (13 głosów)

#recenzja #powódź #pawełfleszar #moja ocena6
"Powódź" to kolejna intrygująca propozycja od rodzimego autora z którą kończę ten rok.
Autor zabiera nas do Krakowa, gdzie główny bohater, Kris będzie próbował rozwikłać tajemniczą sprawę samobójstwa swojego przyjaciela z dzieciństwa, Kuby. W swoim śledztwie będzie mógł liczyć na pomoc nowo poznanych Mariki i Kamila, a także dawnego kolegi z wojska, Roberta.
Jego śledztwo okaże się niebezpieczną rozgrywką, prowadzącą w darknet, filmy snuff i porachunki gangsterskie, gdzie życie ludzkie jest niewiele warte.
Fabuła powieści dzieje się na przestrzeni sześciu dni. Książka podzielona jest na kartki z kalendarza, które dzielą się na podrozdziały, a przed danym podrozdziałem w każdej kartce z kalendarza można odnaleźć artykuły z czasopism i witryn internetowych. Jest to bardzo ciekawy zabieg, przyciągający wzrok i zachęcający do lektury.
Autor w sposób sprawny prowadzi czytelnika przez akcję powieści. Odnajdzie on tu elementy kryminału, powieści szpiegowskiej, przygodowej, dramatu, a także elementy komedii za sprawą charakterów bohaterów kreowanych przez autora.
Moje serce podbiło także nawiązanie do książek o Indianach i do nich samych, które autor pomysłowo wplótł w historię życia Krisa i Kuby. Kocham historię o Indianach ( dzięki serialowi Doktor Quinn i filmowi Jeździec znikąd) więc bardzo mnie ujęły wspomnienia o nich w "Powodzi".
Akcja powieści nabiera tempa jak tytułowa powódź w Krakowie, by doprowadzić do rozwiązania, w momencie gdy powódź słabnie. To metaforyczne nawiązanie do powodzi przez autora jest jak najbardziej adekwatne. Woda wzbiera, zalewa, a gdy opada pozostawia po sobie oczyszczony teren. Tak akcja powieści rozwija się, przyspiesza by przynieść ostatecznie ukojenie dla bohaterów i oczyszczenie, które niesie rozwiązanie zagadki.

Polecam z całego serca powieść " Powódź". Jest to ciekawa propozycja wydawnicza na naszym rynku literackim, ciekawi, nietuzinkowi bohaterowie, poważny i ciężki temat poruszany przez autora( samobójstwo, darknet, filmy snuff), ciekawa kompozycja powieści, intrygujące rozwiązanie akcji książki, styl autora, który sprzyja lekturze, humor wprowadzany przez wykreowane przez niego postaci. Idealne zakończenie czytelnicze roku. Polecam ! Moja ocena to 6 !

Tagi: Kryminały historyczne

Kup książkę Powódź

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Powódź
Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Pokaż wszystkie recenzje