Powódź

Wydawnictwo: Księży Młyn
Data wydania: 2019-10-21
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788377295038
Liczba stron: 212
Dodał/a opinię: Angela1990

Ocena: 4.45 (11 głosów)

"Powódź" to książka, która trafiła do mnie przypadkiem. Sam autor napisał do mnie z propozycją, abym ją przeczytała i jest mi z tego tytułu bardzo miło. Nie zmienia to jednak faktu, że zamierzam pozostać w zgodzie ze swoimi odczuciami i zrecenzować ją zupełnie subiektywnie.
Akcja książki ma miejsce w Krakowie, w ciągu kilku lipcowych, deszczowych dni. Deszcz pada tak intensywnie, że Kraków zagrożony jest klęską powodzi, a niektóre miejsca są już zalane. W takich okolicznościach samobójstwo popełnia Kuba. Jego przyjaciel z dzieciństwa Kris, który jest także wojskowym, postanawia rozwikłać sprawę jego śmierci i w ten sposób wplątuje się w niecodzienny splot wydarzeń a w samozwańczym śledztwie pomaga mu dwójka nastolatków.
Auto, pisząc do mnie, zareklamował swoją książkę jako "kryminał z nietypowym tematem" No i tu muszę przyznać rację - pojawia się handel ludźmi, wykorzystania seksualnego i filmy typu snuff. Tematyka obszerna i faktycznie nietypowa dla kryminałów, ale niestety miałam wrażenie, że autor nie do końca podołał w tej materii. Czytając, momentami gubiłam się w całej sytuacji, już sama nie wiedziałam, z czego wynikają niektóre wydarzenia. I nie chodzi tu o to, że momentami zabrakło warstwy emocjonalnej i może nawet trochę wyłożenia kawy na ławę, bo spodziewam się, że taki był zamysł autora, żeby czytelnika wciągnąć i zmusić do myślenia. Jednak akcji w stylu mission impossible (np. ta w opuszczonym basenie) nie jestem w stanie kupić i zaakceptować. Brakowało mi napięcia (w zasadzie w ogóle go nie odczuwałam), akcja wydaje mi się niespójna, a niektóre wątki nie zostały pociągnięte do końca. Mam wrażenie, że autor chciał ująć zbyt dużo i albo sam się w tym pogubił, albo wydawnictwo kazało mu coś skrócić. Duży plus natomiast za formę - każdy rozdział to kolejny dzień, zapoczątkowany kartką z kalendarza, fragmentami artykułów z pracy tradycyjnej i elektronicznej czy nawet forum internetowego.
Czy zachęcam do przeczytania tej książki? Na pewno nie zniechęcam, bo każdy powinien ocenić sam, nie jest to jednak hit i tekst do którego będę namawiać. Przeczytajcie i sami oceńcie. Jestem z resztą ciekawa innych opinii.

Tagi: Kryminały historyczne

Kup książkę Powódź

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Powódź
Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Nasz azyl
Marta Józefczyk
Nasz azyl
Pokaż wszystkie recenzje