Później

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2021-03-10
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788382153637
Liczba stron: 384
Tytuł oryginału: Later
Język oryginału: język angielski
Dodał/a opinię: Colibri

Ocena: 4.4 (15 głosów)

Recenzja „Później”
Czy są dary które można nazwać przekleństwem? A może to przekleństwo nazywane darem?
„Z jej perspektywy rozmawiałem z pustymi drzwiami… chociaż już wtedy wiedziała, że nie jestem taki jak inne dzieci.”
„Później” została wydana w 2021r. jej autorem jest Stephen King, amerykański powieściopisarz, głównie literatury grozy. W przeszłości publikował pod pseudonimami: Richard Bachman, oraz John Swithen. Jego wieloletnie poświęcenie pisarstwu, zaowocowało takimi bestsellerami jak „Smętarz dla zwierząt”, „Mroczna wieża”, „Zielona mila” czy „To!” która jak wiele innych jego książek została zekranizowana. „Później” to ostatnia z wydanych przez niego powieści.
Jamie od najmłodszych lat widzi zmarłych, nie przeraża go to… przynajmniej nie na początku. Martwi nic mu nie robią, po prostu są, ale z czasem do chłopaka dociera że oni też go widzą. Może to wykorzystać i dowiedzieć się od nich prawdy która może wielu uratować, ale matka zabrania mu opowiadać o jego „darze”. Tak więc Jamie nikomu nie mówi, ale w końcu tajemnica i tak wychodzi na jaw. Dowiaduje się o niej ktoś kto nie powinien, teraz chłopak musi pomóc policji, nie było by w tym nic złego gdyby jedna sprawa nie skończyła się tak jak nie powinna, tak jak Jamie się tego nie spodziewał. Teraz chłopak musi stawić czoła niewidzialnemu złu, i jako nastolatek jest w tym zupełnie sam.
„Później” to druga powieść Stephana Kinga którą czytałam, i tak jak ta pierwsza również i ta mnie nie przeraziła. Wprawdzie były w niej momenty że poczułam strach, ale było ich bardzo mało a większość książki, mam wrażenie, że skupiła się na opowiadaniu o życiu dorastającego chłopca który ma nietypowy „dar”. Ogólnie powieść czytało się dobrze, łatwy język sprawił że książka wciągała i rzeczywiście ciężko było się od niej oderwać, szkoda że nie przerażała tak bardzo jak miałam na to nadzieje.

Tagi: horror stephen king thriller paranormalne

Zobacz opinie o książce Później

Kup książkę Później

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Jest krew...
Stephen King;0
Okładka ksiązki - Jest krew...

King po raz kolejny pokazuje pełnię swojego kunsztu. W tytułowej noweli Holly Gibney, ulubiona bohaterka czytelników (znana z trylogii o Billu Hodgesie...

Instytut
Stephen King;0
Okładka ksiązki - Instytut

Głęboko w lasach stanu Maine znajduje się mroczny państwowy obiekt, gdzie uprowadza się i więzi dzieci z całych Stanów Zjednoczonych. W Instytucie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Magik i złodziejka
Anniina Mikama
Magik i złodziejka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Pokaż wszystkie recenzje